Snowfall (2017) me Titra Shqip: Sezoni 5

Feb. 23, 2022
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë


I vendosur në verën e vitit 1986, Franklin Saint dhe e gjithë familja e tij janë të pasur përtej ëndrrave të tyre më të çmendura, në prag të paturit të gjithçkaje që kanë dashur ndonjëherë… pikërisht kur toka fillon të bjerë nga këmbët e tyre. Vdekja e papritur dhe tragjike e yllit të basketbollit Len Bias e bën lajmin në faqen e parë të epidemisë së kokainës rock, objektivin e ligjvënësve demokratë dhe republikanë. Forcat e rendit janë në rrugë lufte dhe militarizimi i L.A.P.D. vazhdon ndërsa policia dhe politikanët vendosin se mënyra e vetme për t’u marrë me këtë plagë në rritje është përmes forcës – dhe krijimit të C.R.A.S.H të re. Njësitë (Burimet e Komunitetit Kundër Rrugëve Rrugore). Rrugët e Los Anxhelosit Qendror të Jugut nuk kanë qenë kurrë aq të rrezikshme sa familja e Saint lundron me policinë, bandat ndërluftuese dhe CIA-n.

Shpërndarë0