Boardwalk Empire (2010) me Titra Shqip: Sezoni 2

Sep. 25, 2011
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezoni i dytë i serialit televiziv HBO Boardwalk Empire u shfaq premierë më 25 shtator 2011 dhe përfundoi më 11 dhjetor 2011. Seriali u krijua nga Terence Winter dhe i bazuar në librin Boardwalk Empire: The Birth, High Times and Corruption of Atlantic City nga Nelson Johnson. I vendosur në Atlantic City, Nju Xhersi, gjatë epokës së Ndalimit, seriali luan Steve Buscemi si Enoch “Nucky” Thompson, një figurë politike që u bë e njohur dhe kontrolloi Atlantic City, New Jersey, gjatë periudhës së ndalimit të viteve 1920 dhe 1930. Sezoni i dytë zhvillohet midis shkurtit dhe gushtit 1921.

Shpërndarë0

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit