Yellowstone (2018) me Titra Shqip

Yellowstone (2018) me Titra Shqip

Jun. 20, 2018
Vlerësimi juaj: 0
10 6 vota

Sezone dhe episode

4Sezoni 4 Nov. 07, 2021
10
3Sezoni 3 Jun. 21, 2020
10
2Sezoni 2 Jun. 19, 2019
10
1Sezoni 1 Jun. 20, 2018
10

Regjizori

John Linson
Regjizori

Aktorët

Kevin Costner isJohn Dutton
John Dutton
Kelly Reilly isBeth Dutton
Beth Dutton
Luke Grimes isKayce Dutton
Kayce Dutton
Wes Bentley isJamie Dutton
Jamie Dutton
Kelsey Asbille isMonica Dutton
Monica Dutton
Brecken Merrill isTate Dutton
Tate Dutton
Cole Hauser isRip Wheeler
Rip Wheeler
Gil Birmingham isThomas Rainwater
Thomas Rainwater
Jefferson White isJimmy Hurdstrom
Jimmy Hurdstrom

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Western-i bashkëkohor i interpretuar nga Kevin Costner kombinon tema tipike të zhanrit, si tokat e pakufishme të pjesës perëndimore të Shteteve të Bashkuara dhe rezervat e amerikanëve vendas, me elementë më modernë, si konflikti midis natyrës dhe urbanizimit ose politikës së shfrenuar korruptive.

 

 

Yellowstone – Për çfarë bëhet fjalë?

Familja Dutton zotëron fermën më të madhe në Shtetet e Bashkuara në Montana, Yellowstone Dutton Ranch. Kreu i familjes John Dutton kujdeset për të, gjithmonë në qendër të kërcënimeve dhe sulmeve nga fronte të ndryshme: nga njëra anë ai duhet të mbrojë kufijtë e tij (rreth pronës ka një park kombëtar, një rezervë indiane dhe pronarë të shumtë tokash gati për çdo gjë), nga tjetri duhet të përballet me probleme të brendshme brenda familjes, veçanërisht kur ato përfundojnë duke u ndërthurur me të pamëshirshmit dhe të papërshkueshëm nga rregullat që i rrethojnë. Mes vdekjes së një djali, largimit të një djali tjetër, problemeve të vajzës me drogën, aspiratave politike të djalit të tij më të vogël dhe një diagnoze të fundit të kancerit të zorrës së trashë, jeta në fermë nuk është kurrë e lehtë.

Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Yellowstone
Vlerësimi TMDb 8 706 vota
Transmetuar në dt: Jun. 20, 2018
Përfunduar në dt: Dec. 05, 2021
Sezone 4
Episodet 39
Kohëzgjatja mesatare 42 minuta
Shpërndarë2

Tituj të Ngjashëm

Alchemy of Souls (2022) me Titra Shqip
The Widow (2019) me Titra Shqip
La Révolution (2020) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
The Innocent (2021)
Our Flag Means Death (2022) me Titra Shqip
The Undoing 2020 me Titra Shqip
Shadowhunters (2016) me Titra Shqip
Ozark (2017) me Titra Shqip
The Spy (2019) me Titra Shqip
Friends (1994) me Titra Shqip
The Recruit (2022) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit