Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip

Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip

Sep. 13, 2021
Vlerësimi juaj: 0
8.7 6 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 13, 2021
10

Regjizori

Eliza Clark
Regjizori

Aktorët

Diane Lane isJennifer Brown
Jennifer Brown
Ben Schnetzer isYorick Brown
Yorick Brown
Ashley Romans isAgent 355
Agent 355
Diana Bang isAllison Mann
Allison Mann
Juliana Canfield isBeth Deville
Beth Deville
Amber Tamblyn isKimberly Campbell Cunningham
Kimberly Campbell Cunningham
Olivia Thirlby isHero Brown
Hero Brown
Elliot Fletcher isSam Jordan
Sam Jordan
Marin Ireland isNora Brady
Nora Brady
Missi Pyle isRoxanne
Roxanne

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Bazuar në komikun shkencor me të njëjtin emër, seriali apokaliptik i FX / Hulu është një udhëtim tronditës në një botë të ardhshme ku të gjitha gratë mbijetojnë dhe të gjitha mbajtësit e kromozomeve Y (përveç njërit) vdesin. Një histori apokaliptike e prodhuar nga Melina Matsoukas (Insecure) ndër të tjera dhe e drejtuar tërësisht nga gra, të tilla si Louise Friedberg, Destiny Ekaragha, Cheryl Dunye.

 

 

Y: The Last Man – Për çfarë bëhet fjalë?

Në një të ardhme post-apokaliptike, njerëzimi është shkatërruar nga një kataklizëm që vrau në mënyrë kurioze çdo gjitar të gjinisë mashkullore, ose më mirë çdo gjitar me një kromozom Y. Të gjithë përveç Yorick Brown dhe majmunit të tij (mashkull) Ampersand, i cili është i detyruar të bëjë rrugën e tij nëpër botën e shkatërruar në kërkim të një çelësi për mbijetesë, ndërsa pjesa tjetër e njerëzimit rreth tij përpiqet të rezistojë sa të mundet, e udhëhequr, rastësisht, nga nëna e Yorick, presidentja e ardhshme e Shteteve të Bashkuara, Jennifer Brown.

Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Y: The Last Man
Vlerësimi TMDb 7.5 44 vota
Transmetuar në dt: Sep. 13, 2021
Përfunduar në dt: Oct. 04, 2021
Sezone 1
Episodet 9
Kohëzgjatja mesatare 54 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Vagabond (2019)
Moon Knight (2022) me Titra Shqip
Rrushe aka Sweetie (2021) Serial Shqiptar
Ginny & Georgia 2021
The Flash (2014) me Titra Shqip
30 Coins 2020
Boardwalk Empire (2010) me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
The Man Who Fell to Earth (2022) me Titra Shqip
I Am Not Okay with This 2020
Sherlock 2010 me Titra Shqip
As the Crow Flies (2022) me Titra Shqip