The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip

The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip

Sep. 10, 2009
Vlerësimi juaj: 10
9.7 69 vota

Sezone dhe episode

8Sezoni 8 Oct. 21, 2016
10
7Sezoni 7 Oct. 08, 2015
7.8
6Sezoni 6 Oct. 02, 2014
10
5Sezoni 5 Oct. 03, 2013
6.8
4Sezoni 4 Oct. 11, 2012
10
3Sezoni 3 Sep. 15, 2011
10
2Sezoni 2 Sep. 09, 2010
10
1Sezoni 1 Sep. 10, 2009
10

Regjizori

Aktorët

Paul Wesley isStefan Salvatore
Stefan Salvatore
Ian Somerhalder isDamon Salvatore
Damon Salvatore
Kat Graham isBonnie Bennett
Bonnie Bennett
Candice King isCaroline Forbes
Caroline Forbes
Zach Roerig isMatt Donovan
Matt Donovan
Michael Malarkey isEnzo St. John
Enzo St. John
Matthew Davis isAlaric Saltzman
Alaric Saltzman

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Dramë adoleshentësh me tmerr dhe tone të errëta romantike në trekëndëshin e mbinatyrshëm të dashurisë që sheh Elenën të tunduar nga një çift i pavdekshëm vëllezërish vampirë, Stefan dhe Damon.

 

The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Seriali është marrë nga romanet e njohura nga Lisa Jane Smith. Historia është vendosur në Virxhinia në qytetin imagjinar të Mystic Falls. Qyteti, objekt i vendosjes së migrantëve nga Anglia e Re që nga shekulli i nëntëmbëdhjetë, ka një të kaluar të folklorit të mbinatyrshëm dhe administrohet nga pasardhësit e familjeve themeluese të vetë qytetit që formojnë një “Këshill të Themeluesve”. Këshilli është kujdestari dhe mbrojtësi i qytetarëve nga vampirët dhe kërcënimet e mbinatyrshme që gravitojnë rreth tyre, të tilla si ujqërit, fantazmat, shtrigat dhe një mori krijesash të tjera që mund të përbëjnë një kërcënim. Familjet që janë pjesë e Këshillit janë Salvatores, Lockwoods, Fells, Forbes dhe Gilberts. Pikërisht një Gilbert është protagonistja e serialit, Elena, një adoleshente e bukur shtatëmbëdhjetë vjeçare e detyruar të mbajë barrën, së bashku me vëllain e saj të vogël Jeremy, të vdekjes së prindërve të saj në një aksident automobilistik. Në fillim të vitit të ri shkollor Elena goditet nga prania e një studenti të ri, Stefan Salvatore dhe menjëherë bie në dashuri me të, reciprokisht edhe nga djali. Por Stefan ka një sekret: ai është një vampir shekullor që përpiqet të shkrihet me njerëzit për të jetuar i qetë mes tyre. Nemesi i Stefanit është vëllai i tij Damon, një shprehje e dhunës së pastër dhe së keqes që synon shkatërrimin dhe dashurinë e Elenës së bukur. Dënimi i dy vampirëve, në fakt, është të duash përgjithmonë të njëjtën grua, Katherine Pierce, vampirja që i shndërroi ata në të pavdekshëm të torturuar në 1864 dhe Elena është doppelgänger e përsosur. Sfida mes dy vëllezërve për të pushtuar shpirtin dhe trupin e Elenës përfshin banorët e Mystic Falls të destinuar të vuajnë pasojat e një lufte që humbet në mjegullat e kohës në një qytet që torturohet vazhdimisht nga e kaluara e tij e errët.

Përveç historisë kryesore, linja të tjera të vogla narrative përfshijnë vëllain e Elenës Jeremy dhe miqtë e përbashkët që i përkasin familjeve themeluese, të përfshirë në konfrontimin e pamëshirshëm midis dy vampirëve: Stefan duke u përpjekur të mbrojë Elena dhe njerëzit nga vëllai i tij dhe Vampiri Origjinal Klaus dhe Damon. Në histori ka krijesa të tjera që i përkasin ikonografisë së fantastikes, siç janë njerëzit ujqër dhe fantazmat.

The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
Titulli origjinal The Vampire Diaries
Vlerësimi TMDb 8.3 6,016 vota
Transmetuar në dt: Sep. 10, 2009
Përfunduar në dt: Mar. 10, 2017
Sezone 8
Episodet 171
Kohëzgjatja mesatare 43 minuta
Shpërndarë33

Tituj të Ngjashëm

Kuzgun (2019) me Titra Shqip
Tell Me Lies (2022) me Titra Shqip
Bridgerton 2020 me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip
The Take (2009) me Titra Shqip
L’onore e il rispetto (2006) me Titra Shqip
Kaleidoscope (2023) me Titra Shqip
Extant 2014
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
Summertime (2020) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip
Fate: The Winx Saga 2021 me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit