The Strain (2014) me Titra Shqip

The Strain (2014) me Titra Shqip

Jul. 13, 2014
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

4Sezoni 4 Jul. 16, 2017
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Aug. 28, 2016
10
2Sezoni 2 Jul. 12, 2015
10
1Sezoni 1 Jul. 13, 2014
10

Regjizori

Aktorët

Corey Stoll isDr. Ephraim Goodweather
Dr. Ephraim Goodweather
Kevin Durand isVasiliy Fet
Vasiliy Fet
Miguel Gomez isAugustin 'Gus' Elizalde
Augustin 'Gus' Elizalde
David Bradley isProfessor Abraham Setrakian
Professor Abraham Setrakian
Jonathan Hyde isEldritch Palmer
Eldritch Palmer
Richard Sammel isThomas Eichorst
Thomas Eichorst
Max Charles isZach Goodweather
Zach Goodweather
Ruta Gedmintas isDutch Velders
Dutch Velders

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Lufta e përjetshme midis së Mirës dhe së Keqes e treguar nga Guillermo Del Toro i cili zgjedh, me një vendim të zellshëm autorial, një qasje realiste ndaj terrorit, duke lënë që faktori i mbinatyrshëm të kapet, por duke filluar nga bazat e shtjelluara në shkallën e parë mbi vëzhgimet shkencore.

Në të njëjtën kohë The Strain është gjithashtu seriali televiziv që siguron një univers të besueshëm dhe riformon mitin e vampirit me disa risi figurative, të animuara nga vullneti i hekurt për t’i ofruar publikut një produkt të shënuar nga një identitet i saktë.

 

The Strain – Për çfarë bëhet fjalë?

Një aeroplan që u ngrit nga Berlini zbarkon në aeroportin John F. Kennedy, por asnjë pasagjer nuk zbret nga avioni. Për të sqaruar incidentin, një ekip epidemiologësh, i udhëhequr nga Ephraim Goodweather (Corey Stoll) thirret në vendin e ngjarjes dhe katër të mbijetuar midis qindra kufomave gjenden në bord. Situata pastaj degjeneron kur këto të fundit fillojnë të zhduken nga morgjet.

 

Edhe një herë përfshihet Efraimi i cili – së bashku me kolegët e tij, duke përfshirë Nora Martinez (Mia Maestro) dhe vullnetarët – zbulon se ai duhet të merret me një të keqe të lashtë me origjinë vampirësh, një virus që sugjeron që gjithçka mund të përhapet shpejt duke filluar nga pasardhësi i tij ( mjeshtri). Në këtë pikë kërcënimi nuk është më vetëm qyteti i Nju Jorkut, por është e qartë se e gjithë bota është në rrezik të pashmangshëm.

The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Strain
Vlerësimi TMDb 7.4 1,197 vota
Transmetuar në dt: Jul. 13, 2014
Përfunduar në dt: Sep. 17, 2017
Sezone 4
Episodet 46
Kohëzgjatja mesatare 44 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Broadchurch (2013) me Titra Shqip
The Queen’s Gambit 2020
Elite Short Stories: Carla Samuel (2021) me Titra Shqip
DOTA: Dragon’s Blood 2021
Who Killed Sara? (2021) me Titra Shqip
Gangs of London (2020) me Titra Shqip
Toy Boy (2019) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip
Emily in Paris (2020) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
The Sopranos (1999) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit