The Serpent 2021

The Serpent 2021

Jan. 01, 2021
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jan. 01, 2021

Regjizori

Aktorët

Tahar Rahim isCharles Sobhraj
Charles Sobhraj
Jenna Coleman isMarie-Andrée Leclerc
Marie-Andrée Leclerc
Ellie Bamber isAngela Knippenberg
Angela Knippenberg
Billy Howle isHerman Knippenberg
Herman Knippenberg
Mathilde Warnier isNadine Gires
Nadine Gires
Tim McInnerny isPaul Siemons
Paul Siemons

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Trilleri origjinal biografik BBC / Netflix tregon historinë e një vrasësi serial të famshëm të viteve 1970, i cili në trillime ka fytyrën e aktorit francez Tahar Rahim, protagonist i paharrueshëm i Profetit. Një miniserial që udhëton nëpër botë për të ndjekur gjurmët e një njeriu që nuk është shpallur kurrë zyrtarisht fajtor.

 

The Serpent 2021 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

“Gjarpri” ishte një nga pseudonimet e tij, por emri i tij i vërtetë është Charles Sobhraj dhe në vitet 1970 ai kishte atë që mendonte se ishte një lloj misioni: të joshte turistët në Azinë e Jugut për të ndjekur shtigjet e hipive, pastaj t’i drogonte, të vidhte ata, ndonjëherë edhe duke i vrarë ata.

Së bashku me partneren dhe bashkëpunëtoren e tij Marie-Andrée Leclerc, Kanadeze, ai gjithashtu vodhi pasaporta dhe identitete nga viktimat, pastaj udhëtoi nëpër botë dhe jetoi nga të ardhurat nga shitja e bizhuterive të vjedhura. Miniseria tregon historinë duke filluar nga Bangkok në 1975, duke shpjeguar gjithashtu se si, në sajë të iniciativës së një diplomati Hollandez, policia e ndoqi atë derisa arritën ta kapnin.

The Serpent 2021
The Serpent 2021
The Serpent 2021
The Serpent 2021
Titulli origjinal The Serpent
Vlerësimi TMDb 7.5 75 vota
Transmetuar në dt: Jan. 01, 2021
Përfunduar në dt: Feb. 14, 2021
Sezone 1
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 58 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Dopesick (2021) me Titra Shqip
The Sandman (2022) me Titra Shqip
True Beauty 2020
Baby (2018) me Titra Shqip
Sons of Anarchy (2008) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Waco (2018) me Titra Shqip
Midnight Mass (2021) me Titra Shqip
Vikings: Valhalla (2022) me Titra Shqip
True Story (2021) me Titra Shqip
Yasuke 2021
Dracula 2020