The Pacific 2010 me Titra Shqip

The Pacific 2010 me Titra Shqip

Mar. 14, 2010
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Mar. 14, 2010
8

Regjizori

Aktorët

James Badge Dale isRobert Leckie
Robert Leckie
Jon Seda isJohn Basilone
John Basilone
Joseph Mazzello isEugene Sledge
Eugene Sledge
Ashton Holmes isPFC Sidney Phillips
PFC Sidney Phillips
Jacob Pitts isPFC Bill 'Hoosier' Smith
PFC Bill 'Hoosier' Smith
Rami Malek isPFC Merriell 'Snafu' Shelton
PFC Merriell 'Snafu' Shelton
William Sadler isLt Col. Lewis 'Chesty' Puller
Lt Col. Lewis 'Chesty' Puller
Jon Bernthal isSgt. Manuel
Sgt. Manuel "Manny" Rodriguez
Anna Torv isVirginia Grey
Virginia Grey
Matt Craven isDr. Grant
Dr. Grant

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Pas serialit Band of Brothers 2001 me titra shqip, Steven Spielberg dhe Tom Hanks prodhojnë një seri tjetër luftarake që zhvendos vëmendjen në frontin e Paqësorit.

Me një buxhet prej rreth 200 milion dollarë, The Pacific rrëfen luftën, me pasojat e saj mbi burrat, midis luftës së përditshme për mbijetesë, frymës së miqësisë dhe vëllazërisë që krijohet midis ushtarëve të tjerë dhe vdekjes së pashmangshme që mund të ndodhë në çdo kohë .

The Pacific 2010 me titra shqip – Për çfarë flet?

Pas sulmit japonez në Pearl Harbor më 7 dhjetor 1941, Shtetet e Bashkuara shpallin hyrjen e tyre zyrtare në Luftën e Dytë Botërore; Nënkoloneli Lewis Puller (William Sadler) i thotë batalionit të tij se ata do të luftojnë në frontin e Paqësorit ku forcat japoneze po përparojnë me sukses.

Ndarja e parë, e cila përfshin marinsat John Basilone (Jon Seda) dhe Robert Leckie (James Badge Dale), është destinuar për në ishullin Guadalcanal.

Ndërkohë, Eugene Sledge (Joseph Mazzello) fillon stërvitjen për Trupat Detare, pasi fillimisht nuk ishte në gjendje të regjistrohej për shkak të një problemi në zemër.

Të gjithë ndajnë një dëshirë për të luftuar për të mbrojtur kombin e tyre dhe idealet e tij, por realiteti i ashpër i frontit mund të vë në provë edhe besimet më të forta.

 

Kuriozitet:

Për herë të tretë, Steven Spielberg dhe Tom Hanks bashkëpunojnë në një vepër të stilit ushtarak; në vitin 1998 ndodhi me Saving Private Ryan me titra shqip, kur regjisori drejtoi aktorin në skenë si protagonist, ndërsa në 2001 me Band of brothers me titra shqip ata bashkëpunuan në produksion.

Në versionin origjinal, tregimtari që hap çdo episod së bashku me dëshmitë e të mbijetuarve dhe imazhet e arkivit është nga Tom Hanks.

Puna zgjati shtatë vjet dhe pa gjashtë autorë të dalluar të bashkëpunonin në skenar; gjashtë drejtorë gjithashtu drejtuan me radhë, përfshirë Carl Franklin, ish-drejtor i Devil in a Blue Dress (1995) me titra shqip dhe Out of Time (2003) me titra shqip, të dy me Denzel Washington.

The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
Titulli origjinal The Pacific
Vlerësimi TMDb 7.7 1,541 vota
Transmetuar në dt: Mar. 14, 2010
Përfunduar në dt: May. 16, 2010
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Foundation (2021) me Titra Shqip
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
The Originals (2013) me Titra Shqip
Our Girl (2014) me Titra Shqip
You (2018) me Titra Shqip
Boardwalk Empire (2010) me Titra Shqip
The Night Of (2016) me Titra Shqip
Game of Thrones (2011) me Titra Shqip
Walker 2021
Wolf (2018) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Made For Love 2021

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit