The Originals (2013) me Titra Shqip

The Originals (2013) me Titra Shqip

Oct. 03, 2013
Vlerësimi juaj: 0
10 5 vota


Sezone dhe episode

5Sezoni 5 Apr. 18, 2018
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
4Sezoni 4 Mar. 17, 2017
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Oct. 08, 2015
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
2Sezoni 2 Oct. 06, 2014
10
1Sezoni 1 Oct. 03, 2013
10

Regjizori

Julie Plec
Regjizori

Aktorët

Joseph Morgan isKlaus Mikaelson
Klaus Mikaelson
Daniel Gillies isElijah Mikaelson
Elijah Mikaelson
Phoebe Tonkin isHayley Marshall
Hayley Marshall
Riley Voelkel isFreya Mikaelson
Freya Mikaelson
Yusuf Gatewood isVincent Griffith
Vincent Griffith
Danielle Rose Russell isHope Mikaelson
Hope Mikaelson
Steven Krueger isJoshua
Joshua "Josh" Rosza

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Një spin-off nga The Vampire Diaries dhe i vendosur në New Orleans, The Originals përqendrohet te vëllezërit e motrat Mikaelson, të njohur ndryshe si vampirët origjinalë të botës: Klaus, Elijah dhe Rebekah. Tani Klaus duhet të rrëzojë të mbrojturin e tij, Marselin, i cili tani është në krye të New Orleans, në mënyrë që të rimarrë qytetin e tij, pasi ai fillimisht ndërtoi New Orleans.

Klaus u largua nga qyteti pasi u ndoq nga babai i tij Mikael, ndërsa ai po ndërtohej dhe Marsel mori përgjegjësinë. Ndërsa Klaus është rikthyer pas shumë vitesh, egoja e tij e ka provokuar atë të bëhet mbreti i qytetit. “Çdo mbret ka nevojë për një trashëgimtar”, thotë Klaus, duke pranuar fëmijën e palindur. Fëmija është i pari që lind nga një hibrid dhe një ujk.

The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
The Originals (2013) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Originals
Vlerësimi TMDb 8.634 2,837 vota
Transmetuar në dt: Oct. 03, 2013
Përfunduar në dt: Aug. 01, 2018
Sezone 5
Episodet 92
Kohëzgjatja mesatare 45 minuta
Shpërndarë2

Tituj të Ngjashëm

The Peripheral (2022) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
The Serpent 2021
The Man Who Fell to Earth (2022) me Titra Shqip
Archive 81 (2022) me Titra Shqip
Mayor of Kingstown (2021) me Titra Shqip
The Veil (2021) me Titra Shqip
Reacher (2022) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
Sex Education (2019) me Titra Shqip
The Wire (2002) me Titra Shqip
The Last of Us (2023) me Titra Shqip