The Night Manager (2016) me Titra Shqip

The Night Manager (2016) me Titra Shqip

Feb. 21, 2016
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Feb. 21, 2016
10

Regjizori

David Farr
Regjizori

Aktorët

Tom Hiddleston isJonathan Pine
Jonathan Pine
Hugh Laurie isRichard Roper
Richard Roper
Olivia Colman isAngela Burr
Angela Burr
Tom Hollander isLance Corkoran
Lance Corkoran
Elizabeth Debicki isJed Marshall
Jed Marshall
Alistair Petrie isSandy Langbourne
Sandy Langbourne
Natasha Little isCaro Langbourne
Caro Langbourne
Douglas Hodge isRex Mayhew
Rex Mayhew
David Harewood isJoel Steadman
Joel Steadman
Tobias Menzies isGeoffrey Dromgoole
Geoffrey Dromgoole

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Menaxheri i natës është një miniserial spiun me gjashtë pjesë i bazuar në romanin The Night Manager nga John Le Carré. Hugh Laurie luan një tregtar armësh të korruptuar dhe Tom Hiddleston ish-ushtarin britanik, i cili do të duhet të arrijë ta arrestojë duke depërtuar në stafin e tij shumë të besuar në emër të shërbimeve sekrete britanike.

 

 

The Night Manager – Për çfarë bëhet fjalë?

Jonathan Pine është një ish-ushtar britanik që siguron jetesën duke punuar si portier nate në një hotel në Kajro. Është viti 2011, në periudhën e të ashtuquajturës Pranverë Arabe. Një natë ai përfshihet në biznesin e dyshimtë të një mysafiri hoteli, e cila është gruaja e një bandit egjiptian. Kështu ai bëhet i vetëdijshëm për të gjithë trafikun e armëve që ka si motor Richard Roper, një personazh i dyshimtë dhe i korruptuar, të cilin shërbimet sekrete britanike e kanë ndjekur më kot prej vitesh. Kur Pine, nëpërmjet një të njohuri, arrin të marrë letrat që dokumentojnë shitjen e armëve në Angli, Angela Burr, e cila e ka ndjekur Roper për një kohë të gjatë, i sugjeron që disi të depërtojë te besnikët e Roperit për të gjetur më në fund një mënyrë për ta kapur atë. Pine heziton, por më pas pranon dhe fillon të planifikojë lëvizjet për t’iu afruar burrit, i cili banon përgjithmonë në ishullin e Majorkës dhe prej andej drejton të gjitha punët e tij. Prona luksoze Majorkane është në fakt vendi ku planifikohen të gjitha udhëtimet e biznesit dhe Roper jeton atje me një grup të qëndrueshëm bashkëpunëtorësh (ose më mirë këlyshët e tij), shokun e ri, Jed dhe ndonjëherë djalin e tij Daniel, kur ai nuk është me nëna e tij. Ngjarjet e Pine do të ndërthuren kryesisht me lëvizjet e Jed-it dhe me dyshimet e Corcoran-it, të njohur si Corky, mes njerëzve të Roper-it, ai që i beson më pak të sapoardhurit dhe që menjëherë i frikësohet atij si një agjent të mundshëm të dyfishtë.

Seriali është xhiruar në vende të ndryshme në Evropë: Zvicër, Britani e Madhe, Marok, Spanjë, Egjipt dhe Turqi. Drejtuar nga Susanne Bier, regjisorja dhe skenaristja daneze, fituese e Oskarit për filmin “Në një botë më të mirë”, filmi më i mirë i huaj i vitit 2011.

The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Night Manager
Vlerësimi TMDb 7.9 605 vota
Transmetuar në dt: Feb. 21, 2016
Përfunduar në dt: Mar. 27, 2016
Sezone 1
Episodet 6
Kohëzgjatja mesatare 59 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

When They See Us (2019)
Outer Banks (2020) me Titra Shqip
Arrow (2012) me Titra Shqip
Squid Game (2021) me Titra Shqip
Ginny & Georgia 2021
Chucky (2021) me Titra Shqip
Gomorrah (2014) me Titra Shqip
The O.C. (2003) me Titra Shqip
Bulgasal: Immortal Souls (2021) me Titra Shqip
Camelot 2011
Stranger Things (2016) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip