The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip

The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip

Oct. 12, 2018
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Oct. 12, 2018
10

Regjizori

Mike Flanagan
Regjizori

Aktorët

Michiel Huisman isSteven Crain
Steven Crain
Elizabeth Reaser isShirley Crain
Shirley Crain
Kate Siegel isTheodora Crain
Theodora Crain
Timothy Hutton isHugh Crain
Hugh Crain
Carla Gugino isOlivia Crain
Olivia Crain
Henry Thomas isYoung Hugh Crain
Young Hugh Crain
Lulu Wilson isYoung Shirley
Young Shirley
Paxton Singleton isYoung Steven
Young Steven

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Horrori i mbinatyrshëm i Netflix The Haunting lindi si një seri e vetme, pastaj u bë një seri antologjike, në të cilën çdo sezon ka jetën e vet: supozimi klasik i shtëpisë së përhumbur kombinohet në forma të ndryshme me secilën histori të re.

 

 

The Haunting of Hill House – për çfarë bëhet fjalë?

Që kur familja Crain u vendos në shtëpinë e Hill House, jeta dhe fati i saj kanë ndryshuar përgjithmonë. Kanë kaluar dekada që kur filloi gjithçka, por shenjat e errësirës që rrethon shtëpinë kanë mbetur të pashlyeshme në familje dhe veçanërisht në Hugh Crain. Kur ai u transferua me gruan dhe fëmijët e tij në 1992, atij do t’i duhej të bënte vetëm një sërë punimesh restaurimi dhe mirëmbajtjeje për ta rirregulluar dhe shitur atë, por situata vazhdoi më gjatë nga sa pritej dhe e gjithë familja u përball me përvoja paranormale që ata kanë prishur qëndrimin. Qëndrimi në shtëpi përfundoi tragjikisht dhe që atëherë Crains janë larguar prej saj, por ajo që ndodhi ka shënuar në mënyrë të pashlyeshme secilin prej tyre.

 

Çdo ditë, në fakt, ata merren me kujtimet dhe fantazmat e së kaluarës, duke tërhequr nga kujtesa atë që ndodhi në rrjedhën e jetës së tyre. Megjithatë, nuk është e qartë nëse kujtimi mund ta lehtësojnë të tashmen e tij apo do të kontribuojnë patjetër në shënimin e së ardhmes së tij. Ai që është varrosur, i bllokuar në shtëpinë, e cila ka qenë gjithmonë e përhumbur, vazhdon të përndjekë këdo që i afrohet dhe në fakt njëzet e gjashtë vjet pas tragjedisë, katër fëmijët e gjejnë veten me babanë e tyre për t’u përpjekur t’i japin fund mallkimi që rrethon Hill House.

The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Haunting of Hill House
Vlerësimi TMDb 8.1 1,264 vota
Transmetuar në dt: Oct. 12, 2018
Përfunduar në dt: Oct. 12, 2018
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 50 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Elite Short Stories: Nadia Guzmán (2021) me Titra Shqip
Maniac (2018) me Titra Shqip
Becoming Elizabeth (2022) me Titra Shqip
Eye Candy (2015) me Titra Shqip
All of Us Are Dead (2022) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Boardwalk Empire (2010) me Titra Shqip
NOS4A2 (2019) me Titra Shqip
Inventing Anna (2022) me Titra Shqip
Peaky Blinders (2013) me Titra Shqip
Queen of the South (2016) me Titra Shqip
Money Heist: Korea – Joint Economic Area (2022) me Titra Shqip