The Great (2020) me Titra Shqip

The Great (2020) me Titra Shqip

May. 15, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 Nov. 19, 2021
10
1Sezoni 1 May. 15, 2020
10

Regjizori

Tony McNamara
Regjizori

Aktorët

Elle Fanning isCatherine II of Russia
Catherine II of Russia
Nicholas Hoult isPeter III of Russia
Peter III of Russia
Adam Godley isArchbishop
Archbishop
Douglas Hodge isGeneral Velementov
General Velementov
Belinda Bromilow isElizabeth Petrovna
Elizabeth Petrovna

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Ka dokumentarë që rindërtojnë me përpikëri historinë; Dokumentet që gjurmojnë, pak a shumë me mençuri, një histori reale duke shtuar elemente të trillimit; dhe së fundi, ka seriale që frymëzohen vetëm nga personazhet historikë të jetës reale, të tilla si The Great, një origjinal Hulu me nëntitull një histori herë pas here të vërtetë. Një komedi satirike me qëllime të pandershme që zgjedh një personazh historik shumë të dashur nga kinemaja dhe TV (Katerina II e Rusisë), duke i dhënë asaj fytyrën e pafytyrë dhe ironike të Elle Fanning.

 

 

 

The Great – Për çfarë bëhet fjalë?

Katerina është një vajzë e re e një aristokrati austriak, familja e së cilës po kalon një kohë të vështirë. Por ajo nuk shqetësohet, sepse e di që do të martohet me Pjetrin III, perandorin e Rusisë dhe se kjo do të rregullojë gjithçka. Përkundrazi, ajo është e emocionuar nga kjo martesë e organizuar nga familjet, sepse është e bindur të shpërngulet në Rusi dhe të zbulojë tek Pjetri dashurinë e madhe të jetës.

Fatkeqësisht, realiteti i fakteve është pak më ndryshe: e paralajmëruar nga shumë njerëz se e pret një jetë tjetër veçse romantike, Katerina do të zbulojë vetë se Pietri është një lloj zagari vulgar dhe jo veçanërisht i zgjuar, shovinist dhe injorant. Duke kuptuar se me cilin person u martua dhe çfarë lloj jete ka ajo si perspektivë, do të maturojë ngadalë vendosmërinë e saj për të kryer një grusht shteti për të eliminuar burrin e saj dhe për të zënë vendin e tij.

The Great (2020) me Titra Shqip
The Great (2020) me Titra Shqip
The Great (2020) me Titra Shqip
The Great (2020) me Titra Shqip
The Great (2020) me Titra Shqip
The Great (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Great
Vlerësimi TMDb 8.2 563 vota
Transmetuar në dt: May. 15, 2020
Përfunduar në dt: Nov. 19, 2021
Sezone 2
Episodet 20
Kohëzgjatja mesatare 52 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Euphoria 2019 me Titra Shqip
Queen of the South (2016) me Titra Shqip
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
Fate: The Winx Saga 2021 me Titra Shqip
Immortals (2018) me Titra Shqip
The Sandman (2022) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis (2021) me Titra Shqip
L’onore e il rispetto (2006) me Titra Shqip
The K2 (2016) me Titra Shqip
Tell Me a Story 2018
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip
Narcos (2015) me Titra Shqip
Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit
+