The Empress (2022) me Titra Shqip

The Empress (2022) me Titra Shqip

Sep. 29, 2022
Vlerësimi juaj: 0
8 3 vota


Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 29, 2022

Regjizori

Aktorët

Devrim Lingnau isEmpress Elisabeth 'Sisi' von Wittelsbach
Empress Elisabeth 'Sisi' von Wittelsbach
Philip Froissant isFranz Joseph of Austria-Hungary
Franz Joseph of Austria-Hungary
Melika Foroutan isPrincess Sophie of Bavaria
Princess Sophie of Bavaria
Johannes Nussbaum isArchduke Maximilian
Archduke Maximilian
Elisa Schlott isDuchess Helene of Bavaria
Duchess Helene of Bavaria
Jördis Triebel isPrincess Ludovika of Bavaria
Princess Ludovika of Bavaria
Almila Bagriacik isLeontine von Apafi
Leontine von Apafi
Wiebke Puls isCountess Sophie Esterházy
Countess Sophie Esterházy
Alexander Finkenwirth isBaron Alexander von Bach
Baron Alexander von Bach
Raymond Tarabay isAmbassadeur De Bourqueney
Ambassadeur De Bourqueney

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Takohen dy të rinj. Një takim fatal – dashuri proverbiale me shikim të parë. Ai është perandori Franz Joseph i Austro-Hungarisë, ajo është Elisabeth von Wittelsbach, Princesha e Bavarisë dhe motra e gruas që Franz do të martohet…

The Empress (2022) me Titra Shqip
The Empress (2022) me Titra Shqip
The Empress (2022) me Titra Shqip
The Empress (2022) me Titra Shqip
The Empress (2022) me Titra Shqip
Titulli origjinal Die Kaiserin
Vlerësimi TMDb 7.909 22 vota
Transmetuar në dt: Sep. 29, 2022
Përfunduar në dt: Sep. 29, 2022
Sezone 1
Episodet 6
Kohëzgjatja mesatare 45 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Warrior Nun (2020) me Titra Shqip
Il Cacciatore (2018) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
The Night Of (2016) me Titra Shqip
Game of Thrones (2011) me Titra Shqip
Teenage Bounty Hunters (2020) me Titra Shqip
Lupin 2021 me Titra Shqip
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip
The Mess You Leave Behind (2020) me Titra Shqip
Echo 3 (2022) me Titra Shqip
Hightown (2020) me Titra Shqip
Narco-Saints (2022) me Titra Shqip