The Chestnut Man (2021) me Titra Shqip

The Chestnut Man (2021) me Titra Shqip

Sep. 29, 2021
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 29, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Danica Ćurčić isNaia Thulin
Naia Thulin
David Dencik isSimon Genz
Simon Genz
Iben Dorner isRosa Hartung
Rosa Hartung
Lars Ranthe isNylander
Nylander

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Nga shkrimtari dhe skenaristi Søren Sveistrup, i njohur për Njeriun e dëborës dhe dy seritë The Killing (si origjinali danez ashtu edhe xhiria amerikan), The Chestnut Man është një noir që përshtat romanin debutues homonim të autorit danez: një miniserial i verdhë në stilin e plotë nordik.

 

 

The Chestnut Man – Për çfarë po flet?

Një mëngjes tetori, policia gjen një vajzë të vrarë brutalisht në një lagje të qetë të Kopenhagenit. Ekzistojnë dy detaje nga të cilat duhet të fillohet hetimi: mungesa e një dore nga kufoma dhe zbulimi i një kukulle të bërë nga gështenja dhe shkrepëse. Detektivja e re Naia Thulin dhe kolegu i saj i ri Mark Hess filluan të punojnë në këtë rast, të cilët përfundojnë në gjurmët e një vajze të zhdukur një vit më parë, vajza e një politikani, tani e menduar e vdekur.

The Chestnut Man (2021) me Titra Shqip
The Chestnut Man (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Kastanjemanden
Vlerësimi TMDb 7.9 50 vota
Transmetuar në dt: Sep. 29, 2021
Përfunduar në dt: Sep. 29, 2021
Sezone 1
Episodet 6
Kohëzgjatja mesatare 55 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Pembrokeshire Murders (2021)
Sky Rojo 2021 me Titra Shqip
Dexter: New Blood (2021) me Titra Shqip
The Assignment (2019) me Titra Shqip
Maniac (2018) me Titra Shqip
Toy Boy (2019) me Titra Shqip
Raised by Wolves (2020) me Titra Shqip
Dark Desire (2020) me Titra Shqip
Sex/Life (2021) me Titra Shqip
Anatomy of a Scandal (2022) me Titra Shqip
Deadly Class 2019
Made For Love 2021