Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip

Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip

Jun. 04, 2021
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë


Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jun. 04, 2021

Regjizori

Jim Mickle
Regjizori

Aktorët

Nonso Anozie isTommy Jepperd
Tommy Jepperd
Adeel Akhtar isDr. Aditya Singh
Dr. Aditya Singh
Dania Ramirez isAimee Eden
Aimee Eden
Aliza Vellani isRani Singh
Rani Singh
James Brolin isNarrator (voice)
Narrator (voice)

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Bazuar në komikun kanadez me të njëjtin emër nga Jeff Lemire, seriali fantazi i Netflix është një histori e butë, por emocionuese e një udhëtimi për të zbuluar botën dhe veten, një aventurë e mbështetur nga kurioziteti dhe ai karburanti i veçantë që është miqësia.

 

 

Sweet Tooth – Për çfarë flet?

Për shkak të asaj që quhet “Kolapsi i Madh” bota është shkatërruar dhe populluar me foshnje hibride, gjysmë njeriu dhe gjysmë kafshe. Në dyshimin se mund të ishin të rrezikshëm, për shembull që mbanin një virus të panjohur, këto qenie u frikësuan dhe u gjuajtën nga shumë njerëz dhe u detyruan të hapeshin nëpër pyje për të mos u vrarë. Në një moment një djalë i vogël me emrin Gus, gjysmë njeri dhe gjysmë dre, vendos të lëvizë, të lëvizë dhe të shkojë në kërkim të diçkaje, pasi u miqësua me një djalë të vetmuar të quajtur Jepperd. Udhëtimi i tyre nëpër Amerikë mbase mund të japë disa përgjigje, por sigurisht që do të çimentojë një miqësi të shkëlqyer, midis një rreziku dhe një tjetri, midis një zbulimi dhe një tjetri dhe midis takimeve me aleatë dhe armiq.

Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Sweet Tooth
Vlerësimi TMDb 8 454 vota
Transmetuar në dt: Jun. 04, 2021
Përfunduar në dt: Jun. 04, 2021
Sezone 1
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 45 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Tekken: Bloodline (2022) me Titra Shqip
High Water (2022) me Titra Shqip
Barbarians (2020) me Titra Shqip
Rebelde (2022) me Titra Shqip
Resident Alien (2021) me Titra Shqip
Raised by Wolves (2020) me Titra Shqip
Invincible 2021
Vikings (2013)
The Man Who Fell to Earth (2022) me Titra Shqip
Moon Knight (2022) me Titra Shqip
The Peripheral (2022) me Titra Shqip
Fatma 2021