See (2019) me Titra Shqip

See (2019) me Titra Shqip

Nov. 01, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 5 vota


Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Aug. 25, 2022
10
2Sezoni 2 Aug. 27, 2021
1Sezoni 1 Nov. 01, 2019

Regjizori

Steven Knight
Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Lum ai që ka dy fëmijë me shikim në tokën e të verbërve. Seriali apokaliptik, Apple TV + origjinal, i titulluar See, është vendosur në një botë fisnore të populluar nga vetëm njerëz të verbër: të mbijetuarit e një pandemie vdekjeprurëse. Derisa një burrë bëhet baba i binjakëve që shohin shumë mirë dhe që për këtë arsye identifikohen si të rrezikshëm nga një mbretëreshë e fuqishme.

 

 

See – Për çfarë bëhet fjalë?

Në të ardhmen e largët, një virus vdekjeprurës e ka shkatërruar pothuajse tërësisht popullsinë, me përjashtim të atyre që kanë mbetur “thjesht” të verbër. Edhe të gjitha qeniet njerëzore të lindura më vonë kanë qenë gjithmonë të verbër që nga lindja. Por Baba Voss, kreu i fisit Alkenny, është babai i binjakëve që, ndryshe nga të gjithë, mund të shohin. Për këtë arsye të thjeshtë, jeta e tyre, pasi të rriten, do të jetë në rrezik, sepse mbretëresha e keqe Kane, e cila drejton fisin e Payan, duke i konsideruar të rrezikshëm do të niset në gjurmët e tyre për t’i vrarë. Në fakt, shikimi nuk është vetëm një ndjenjë për të cilën askush nuk është më i talentuar, por gjithashtu konsiderohet një fuqi e “ndaluar” për të gjithë popullatën.

 

 

Personazhet

Baba Voss (Jason Momoa) është udhëheqësi i fisit Alkenny.

 

Maghra (Hera Hilmar) është gruaja e Baba Voss, por ajo nuk është pjesë e fisit Alkenny.

 

Kane (Sylvia Hoeks) është mbretëresha përgjegjëse për fisin Payan, e vetmja që jeton në një vend që ka ende energji elektrike.

 

Tamacti Jun (Christian Camargo) është Inkuizitori i Madh i Mbretëreshës dhe pikërisht atij i kërkon të gjejë dy djemtë që shohin.

 

Kofun (Archie Madekwe) është një nga dy fëmijët me shikim të Baba dhe Maghra, i heshtur, i turpshëm dhe inteligjent, më shumë se motra e tij. Të dy duhet t’i mbajnë të fshehta dallimet e tyre, sepse është e rrezikshme.

 

Haniwa (Nesta Cooper) është binjake e Kofun dhe mund shohë si ai, por, më shumë rebele për karakterin, ajo kujdeset më pak për ta mbajtur sekretin e tyre të fshehur.

 

Bow Lion (Yadira Guevara-Prip) quhet Hija sipas fisit Kilkenny të cilit i përket. Në fakt, fuqia e tij është të lëvizë si hije, në heshtje dhe fshehurazi, pavarësisht verbërisë, si dhe në atë mënyrë që të mos identifikohet as me shqisën e nuhatjes. Është një art që kalon nga babai tek djali.

See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal See
Vlerësimi TMDb 8 969 vota
Transmetuar në dt: Nov. 01, 2019
Përfunduar në dt: Dec. 06, 2019
Sezone 2
Episodet 16
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

My Name (2021) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis (2021) me Titra Shqip
The Pacific 2010 me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022) me Titra Shqip
Band of Brothers 2001 me Titra Shqip
1883 (2021) me Titra Shqip
The Chestnut Man (2021) me Titra Shqip
Primal (2019) me Titra Shqip
Snowfall (2017) me Titra Shqip
Westworld (2016) me Titra Shqip
Gossip Girl (2021) me Titra Shqip
Peacemaker (2022) me Titra Shqip