Rise of Empires: Ottoman (2020) me Titra Shqip

Rise of Empires: Ottoman (2020) me Titra Shqip

Jan. 24, 2020
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 Dec. 29, 2022
1Sezoni 1 Jan. 24, 2020

Regjizori

Aktorët

Cem Yiğit Üzümoğlu isFatih Sultan Mehmet
Fatih Sultan Mehmet
Ushan Çakır isZaganos Pasha
Zaganos Pasha
Tuğrul Tülek isGeorge Sphrantzes
George Sphrantzes
Osman Sonant isLoukas Notaras
Loukas Notaras
Birkan Sokullu isGiovanni Giustiniani Longo
Giovanni Giustiniani Longo
Tommaso Basili isEmperor Constantine XI
Emperor Constantine XI
Selim Bayraktar isÇandarli Halil Pasha
Çandarli Halil Pasha
Tuba Büyüküstün isMara Brankovic
Mara Brankovic
Ilayda Akdoğan isTherma Sphrantzes
Therma Sphrantzes

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Sulltan Osmani Mehmeti II zhvillon një fushatë epike për të marrë kryeqytetin bizantin të Kostandinopojës dhe formëson rrjedhën e historisë për shekuj.

Rise of Empires: Ottoman (2020) me Titra Shqip
Rise of Empires: Ottoman (2020) me Titra Shqip
Rise of Empires: Ottoman (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal Rise of Empires: Ottoman
Vlerësimi TMDb 7.214 196 vota
Transmetuar në dt: Jan. 24, 2020
Përfunduar në dt: Jan. 24, 2020
Sezone 1
Episodet 6
Kohëzgjatja mesatare 44 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Ganglands (2021) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
The Take (2009) me Titra Shqip
Squid Game (2021) me Titra Shqip
SEAL Team (2017) me Titra Shqip
The Walking Dead – Origins (2021) me Titra Shqip
The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip
Teenage Bounty Hunters (2020) me Titra Shqip
Pacific Rim: The Black 2021
Neymar: The Perfect Chaos (2022) me Titra Shqip
Band of Brothers 2001 me Titra Shqip
Heels (2021) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit