Money Heist (2017) me Titra Shqip

Money Heist (2017) me Titra Shqip

May. 02, 2017
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Sep. 03, 2021
10
2Sezoni 2 Jul. 19, 2019
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
1Sezoni 1 May. 02, 2017
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Álex Pina
Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Konceptuar nga Álex Pina, La casa de papel është një seri spanjolle, përmbajtja të cilit sillet rreth tentativës së grabitjes së Fábrica Nacional de Moneda y Timbre (La casa de papel si titulli, ose, në shqip, shtëpia e letrës): monedhë e shteti spanjoll. Një nga seritë e pakta televizive “mashkullore” spanjolle që kombinon një përmbajtje të telenovelës me aksionin dhe aventurës, në këtë rast një histori policeske.

 

 

La casa de papel – Për çfarë bëhet fjalë?

I komanduar nga El Profesor, një grup i zgjedhur kriminelësh organizohen për të sulmuar bankën shtetërore. Rregullat e para të diktuara nga Profesori janë të qarta: askush nuk duhet të dijë emrin e vërtetë të tjetrit dhe nuk duhet të ketë asnjë lloj marrëdhënieje mes tyre. Për të thirrur njëri -tjetrin grabitësit përdorin emrat e qyteteve të famshme (padyshim në spanjisht), të tilla si Tokio, Berlín, Río, Denver, Moscow, Nairobi, Helsinki dhe Oslo.

Fillon sulmi. Çdo gjë shkon pa probleme, përveç një detaji të vogël që i vë menjëherë në provë grabitësit, përkatësisht prania e papritur, brenda bankës, të një grupi studentësh në një vizitë të shkollës, përfshirë vajzën e ambasadorit anglez. Që nga fillimi bëhet e qartë se Berlín cinik dhe i pamëshirshëm është në krye të grupit, ndërsa Tokio, protagonistja femër, së bashku me Río, Denver dhe babanë e saj Moscow, janë antagonistët kryesorë të udhëheqjes së Berlín. Ky i fundit gëzon një korsi preferenciale në marrëdhëniet me Profesorin, e fshehur në një kasolle jo shumë larg bankës nga ku ndjek të gjithë operacionin në monitor, duke u dhënë udhëzime njerëzve të tij përmes një linje të fshehtë. Policia vendoset jashtë bankës, komandën e së cilës e merr Inspektorja Raquel Murillo e cila në të njëjtën kohë fillon një lidhje me Salvën, pa e ditur se është Profesori. Vetëm agjenti Elngel Rubio dyshon te Salva dhe kryen hetime personale për ta demaskuar atë.

 

 

Personazhet kryesore

Tokio (Úrsula Corberó) është një vajzë që ka humbur dashurinë e jetës së saj gjatë një grabitjeje dhe është rekrutuar nga Profesori për të marrë pjesë në sulmin ndaj bankës shtetërore, ndërsa është në ndjekje nga roja civile.

 

Raquel Murillo (Itziar Ituño) është inspektorja që po ndjek nga afër çështjen. Ajo është kokëfortë dhe këmbëngulëse, por dritëshkurtër përballë realitetit të gjërave më të dukshme.

 

El Profesor (Alvaro Morte) është mendja djallëzore e planit, aq dinak sa të mashtrojë, me një identitet të rremë, Raquel Murillo, duke e bërë atë të bjerë bjerë në dashuri.

Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Titulli origjinal La casa de papel
Vlerësimi TMDb 8.3 13,695 vota
Transmetuar në dt: May. 02, 2017
Përfunduar në dt: Apr. 03, 2020
Sezone 3
Episodet 41
Kohëzgjatja mesatare 70 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Originals (2013) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Tell Me a Story 2018
Fate: The Winx Saga 2021 me Titra Shqip
The Veil (2021) me Titra Shqip
La Révolution (2020) me Titra Shqip
Lucifer (2016) me Titra Shqip
The Endgame (2022) me Titra Shqip
Waco (2018) me Titra Shqip
War of the Worlds (2019) me Titra Shqip
Only Murders in the Building (2021) me Titra Shqip
Unorthodox 2020