Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip

Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip

Apr. 18, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë


Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Apr. 18, 2021
10

Regjizori

Brad Ingelsby
Regjizori

Aktorët

Kate Winslet isMarianne 'Mare' Sheehan
Marianne 'Mare' Sheehan
Jean Smart isHelen Fahey
Helen Fahey
Angourie Rice isSiobhan Sheehan
Siobhan Sheehan
Evan Peters isColin Zabel
Colin Zabel
Sosie Bacon isCarrie Layden
Carrie Layden
David Denman isFrank Sheehan
Frank Sheehan
Neal Huff isDan Hastings
Dan Hastings
James McArdle isMark Burton
Mark Burton
Guy Pearce isRichard Ryan
Richard Ryan

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Historia e krimit amerikan e prodhuar nga HBO ka një strukturë klasike që bën kontrast me jetën e punës dhe jetën personale të protagonistit, në kontekstin e një qyteti të vogël plot sekrete: në këtë rast është policja e luajtur nga Kate Winslet, e cila përballet me krimet e një qyteti të Pensilvanisë.

 

 

Mare of Easttown – Për çfarë bëhet fjalë?

Mare Sheehan punon si oficere policie në një qytet të vogël të Pensilvanisë dhe së fundmi i është bashkuar një detektiv, me të cilin pritet të zgjidhë një çështje zhdukjeje të pazbardhur prej kohësh. Vajza e zhdukur rreth një vit më parë, Katie Bailey, është një adoleshente dhe rasti e ka përndjekur Mare për një kohë të gjatë, pasi ajo nuk ka mundur të zbulojë asnjë të dhënë që mund t’i lejonte ta gjurmonte.

Por puna përzihet gjithnjë e më shumë me jetën e saj private, për shembull kur shoqja e saj Beth e përfshin atë në aktivitetet e vëllait të saj, i cili ka vjedhur apartamente për të blerë drogë. Për të mos përmendur ngjarjet rreptësisht private, të tilla si ato që ende e lidhin atë me ish-bashkëshortin e saj, pronarin e freskët të një shtëpie pranë saj dhe gati për t’u rimartuar.

 

 

Personazhet

Kate Winslet është Detektivja Mare Sheehan

 

Julianne Nicholson është Lori Ross, shoqja më e mirë e Mare

 

Jean Smart është Helen

 

Angourie Rice është Siobhan Sheehan, vajza e Mare

Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Mare of Easttown (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Mare of Easttown
Vlerësimi TMDb 8.3 547 vota
Transmetuar në dt: Apr. 18, 2021
Përfunduar në dt: May. 30, 2021
Sezone 1
Episodet 7
Kohëzgjatja mesatare 57 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Silent Sea (2021) me Titra Shqip
Flower of Evil (2020) me Titra Shqip
Mocro Mafia (2018) me Titra Shqip
Loki 2021 me Titra Shqip
Crash Landing on You (2019) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
Trese (2021) me Titra Shqip
Respect (2020) me Titra Shqip
Emily in Paris (2020) me Titra Shqip
The Great (2020) me Titra Shqip
True Detective (2014) me Titra Shqip