Impulse (2018) me Titra Shqip

Impulse (2018) me Titra Shqip

Jun. 06, 2018
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 Oct. 16, 2019
10
1Sezoni 1 Jun. 06, 2018
10

Regjizori

Steven Gould
Regjizori

Aktorët

Maddie Hasson isHenrietta
Henrietta "Henry" Coles
Missi Pyle isCleo Coles
Cleo Coles
Daniel Maslany isTownes Linderman
Townes Linderman

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Zbulimi se keni fuqi telekineze dhe atë të teleportimit është sigurisht një arsye për entuziazëm dhe kuriozitet, por në një adoleshent të trazuar dhe të brishtë mund të shkaktojë pasiguri dhe frikë, veçanërisht nëse është një fuqi që ju duhet të mësoni ta kini në kontroll. Protagonistja e YouTube origjinal, në fakt, para së gjithash duhet të merret me pasojat e përdorimit të pakontrolluar të fuqisë së saj.

 

 

Impulse – Për çfarë bëhet fjalë?

Henrietta, e njohur si Henry, është 16 vjeçe kur zbulon në mënyrë traumatike se ajo është e pajisur me fuqitë e telekinesis (aftësia për të lëvizur objektet me mendje) dhe teleportimit (aftësia për të lëvizur menjëherë në një vend tjetër). Në fakt, pas një përpjekje përdhunimi nga një bashkëmoshatar, ajo ka një krizë që njëkohësisht e katapulton atë diku tjetër, në dy vende të ndryshme: ajo është e sigurt, ajo hidhet tutje dhunshëm me një ndikim që e lë atë pa përdorimin e këmbëve. Prandaj pyetja nuk është vetëm zbulimi i fuqive, por kontrolli i tyre i plotë, përgjegjësia që rrjedh prej tyre, si dhe ideja për t’u përballur me pasojat negative të papërvojës së saj.

Impulse (2018) me Titra Shqip
Impulse (2018) me Titra Shqip
Impulse (2018) me Titra Shqip
Impulse (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Impulse
Vlerësimi TMDb 7.9 204 vota
Transmetuar në dt: Jun. 06, 2018
Përfunduar në dt: Oct. 16, 2019
Sezone 2
Episodet 20
Kohëzgjatja mesatare 50 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Don’t Look Deeper 2020
The Falcon and the Winter Soldier 2021
Primal (2019) me Titra Shqip
Stargirl 2020 me Titra Shqip
Sky Rojo 2021 me Titra Shqip
Power Book IV: Force (2022) me Titra Shqip
Fishbowl Wives (2022) me Titra Shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Walker 2021
Trese (2021) me Titra Shqip
Tekken: Bloodline (2022) me Titra Shqip
Kuzgun (2019) me Titra Shqip