Il Cacciatore (2018) me Titra Shqip

Il Cacciatore (2018) me Titra Shqip

Mar. 14, 2018
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë


Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Oct. 20, 2021
10
2Sezoni 2 Feb. 19, 2020
10
1Sezoni 1 Mar. 14, 2018
10

Regjizori

Silvia Ebreul
Regjizori

Aktorët

Francesco Montanari isSaverio Barone
Saverio Barone
Miriam Dalmazio isGiada Stranzi
Giada Stranzi
Francesco Foti isCarlo Mazza
Carlo Mazza
Roberto Citran isAndrea Elia
Andrea Elia
Marco Rossetti isLeonardo Zaza
Leonardo Zaza
Giorgio Caputo isDiego Navarra
Diego Navarra
David Coco isLeoluca Bagarella
Leoluca Bagarella
Paolo Briguglia isTony Calvaruso
Tony Calvaruso
Edoardo Pesce isGiovanni Brusca
Giovanni Brusca
Alessio Praticò isEnzo Salvatore Brusca
Enzo Salvatore Brusca

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Historia e Saverio Barone, një prokuror i ri që në fillim të viteve nëntëdhjetë u bë protagonist i “caccia alla Mafia” (gjueti mafioze) menjëherë pas bombardimeve në Capaci dhe Via D’Amelio. Frymëzuar nga historia e vërtetë e magjistratit anti-mafia Alfonso Sabella.

Il Cacciatore (2018) me Titra Shqip
Il Cacciatore (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Il Cacciatore
Vlerësimi TMDb 7.7 10 vota
Transmetuar në dt: Mar. 14, 2018
Përfunduar në dt: Nov. 10, 2021
Sezone 3
Episodet 28
Kohëzgjatja mesatare 55 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Atypical (2017) me Titra Shqip
The Chosen (2019) me Titra Shqip
Obi-Wan Kenobi (2022) me Titra Shqip
Pam & Tommy (2022) (+18) me Titra Shqip
The Secret Circle (2011) me Titra Shqip
Respect (2020) me Titra Shqip
Shadowhunters (2016) me Titra Shqip
Devotion, a Story of Love and Desire (2022) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Jupiter’s Legacy 2021 me Titra Shqip
My Name (2021) me Titra Shqip
Ozark (2017) me Titra Shqip