His Dark Materials (2019) me Titra Shqip

His Dark Materials (2019) me Titra Shqip

Nov. 03, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë


Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Dec. 18, 2022
10

Regjizori

Regjizori

Aktorët

Dafne Keen isLyra Belacqua / Lyra Silvertongue
Lyra Belacqua / Lyra Silvertongue
Amir Wilson isWill Parry
Will Parry
Ruth Wilson isMarisa Coulter
Marisa Coulter
Ruta Gedmintas isSerafina Pekkala
Serafina Pekkala
Jade Anouka isRuta Skadi
Ruta Skadi
Simone Kirby isMary Malone
Mary Malone
Will Keen isFather President McPhail
Father President McPhail
Adewale Akinnuoye-Agbaje isCommander Ogunwe
Commander Ogunwe
Jamie Ward isFather Gomez
Father Gomez

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Lyra është një jetime që jeton në një univers paralel në të cilin shkenca, teologjia dhe magjia janë të ndërthurura. Kërkimi i saj për një mik të rrëmbyer zbulon një komplot të keq që përfshin fëmijët e vjedhur dhe kthehet në një kërkim për të kuptuar një fenomen misterioz të quajtur Pluhuri. Ajo më vonë shoqërohet në udhëtimin e saj nga Will, një djalë që posedon një thikë që mund të presë dritaret midis botëve. Teksa mëson të vërtetën për prindërit e saj dhe fatin e saj të profetizuar, dy të rinjtë janë kapur në një luftë kundër fuqive qiellore që shtrihet në shumë botë.

His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal His Dark Materials
Vlerësimi TMDb 7.995 1,205 vota
Transmetuar në dt: Nov. 03, 2019
Përfunduar në dt: Dec. 20, 2020
Sezone 3
Episodet 23
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Dominion 2014
The Originals (2013) me Titra Shqip
Dracula 2020
Cowboy Bebop (2021) me Titra Shqip
The Witcher: Blood Origin (2022) me Titra Shqip
The Winchesters (2022) me Titra Shqip
The Man in the High Castle (2015) me Titra Shqip
Driven (2018) me Titra Shqip
The Wire (2002) me Titra Shqip
Better Call Saul (2015) me Titra Shqip
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
American Horror Stories (2021) me Titra Shqip