Euphoria 2019 me Titra Shqip

Euphoria 2019 me Titra Shqip

Jun. 16, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 5 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jun. 16, 2019
10

Regjizori

Sam Levinson
Regjizori

Aktorët

Zendaya isRue Bennett
Rue Bennett
Hunter Schafer isJules Vaughn
Jules Vaughn
Jacob Elordi isNate Jacobs
Nate Jacobs
Alexa Demie isMaddy Perez
Maddy Perez
Barbie Ferreira isKat Hernandez
Kat Hernandez
Sydney Sweeney isCassie Howard
Cassie Howard
Algee Smith isChristopher McKay
Christopher McKay
Maude Apatow isLexi Howard
Lexi Howard
Storm Reid isGia Bennett
Gia Bennett

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Përshtatur nga seriali izraelit i vitit 2012 me të njëjtin emër, Euphoria tregon historinë e një grupi studentësh të shkollës së mesme, duke përfshirë drogë, alkool, seks, rrjete sociale, dashuri, miqësi, identitet, traumë personale dhe probleme familjare.

 

Euphoria 2019 me Titra ShqipPër çfarë flet?

Rue, 17 vjeçe, një narkomane, është pjesa kryesore e serialit, dhe është gjithashtu rrëfyesja në të gjitha episodet. Të gjitha historitë e dhjetëra djemve dhe vajzave që rrotullohen rreth tyre përqendrohen në temat tipike të një grupi adoleshentësh në një shkollë, nga seksi në kërkimin e identitetit të tyre, nga droga (dhe për këtë arsye varësia) te dinamika e miqësisë dhe dashuria, nga ballafaqimi me botën e të rriturve te ngjarjet tragjike dhe të papritura.

Jeta e vajzave (Jules, Maddy, Cassie, Lexi, Kat, Gia) dhe djemve (Nate, Chris) janë të ndërthurura me ato të disa të rriturve: nëna e Rue, babai i Nate, një mik lokal i tregtarëve të drogës të Rue.

Lajmotivi është natyra ekstreme e të gjitha përvojave, e cila ka bërë të mundur kombinimin e stilit të serialit me filma të tillë si Trainspotting. Nga ana tjetër, posa të njihni Rue, elementi që e dallon atë është nevoja e vazhdueshme për rebelim: nga rregullat, nga prindërit, nga detyrimet. Vetëm në këtë mënyrë ajo mund t’i japë zë asaj që ndjen, vuajtjeve ekzistenciale, pakënaqësisë, pasigurive të saj.

Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Titulli origjinal Euphoria
Vlerësimi TMDb 8.5 4,201 vota
Transmetuar në dt: Jun. 16, 2019
Përfunduar në dt: Aug. 04, 2019
Sezone 1
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Terminal List (2022) me Titra Shqip
DMZ (2022) me Titra Shqip
Skylines 2019
Atypical (2017) me Titra Shqip
Outer Banks (2020) me Titra Shqip
The Endgame (2022) me Titra Shqip
Maniac (2018) me Titra Shqip
The Nevers 2021 me Titra Shqip
Fargo (2014) me Titra Shqip
Dan Brown’s The Lost Symbol (2021) me Titra Shqip
Breakout Kings (2011) me Titra Shqip
Fatma 2021

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit