Dinotopia (2002) me Titra Shqip

Dinotopia (2002) me Titra Shqip

May. 12, 2002
Vlerësimi juaj: 0
9 2 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 May. 12, 2002

Regjizori

James Gurney
Regjizori

Aktorët

David Thewlis isCyrus Crabb
Cyrus Crabb
Katie Carr isMarion Waldo
Marion Waldo
Jim Carter isMayor Waldo
Mayor Waldo
Alice Krige isRosemary Waldo
Rosemary Waldo
Wentworth Miller isDavid Scott
David Scott
Tyron Leitso isKarl Scott
Karl Scott
Hannah Yelland isRomana Denison
Romana Denison
Lee Evans isZipeau (voice)
Zipeau (voice)

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Pas një aksidenti avioni, dy gjysmëvëllezërit kundërshtarë e gjejnë veten në një ishull të humbur mahnitës ku njerëzit pacifistë të ndritur dhe dinosaurët inteligjentë që flasin kanë krijuar një shoqëri utopike mesjetare. Por fatkeqësia e afërt po afrohet.

Dinotopia (2002) me Titra Shqip
Titulli origjinal Dinotopia
Vlerësimi TMDb 6.2 113 vota
Transmetuar në dt: May. 12, 2002
Përfunduar në dt: May. 14, 2002
Sezone 1
Episodet 3
Kohëzgjatja mesatare 86 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Moon Knight (2022) me Titra Shqip
The Last Kingdom (2015) me Titra Shqip
Knightfall (2017) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
She-Hulk: Attorney at Law (2022) me Titra Shqip
Sense8 (2015) me Titra Shqip
The Legend of Vox Machina (2022) me Titra Shqip
Peacemaker (2022) me Titra Shqip
DOTA: Dragon’s Blood 2021
The Widow (2019) me Titra Shqip
Love Alarm 2019
Game of Thrones (2011) me Titra Shqip