Dickinson (2019) me Titra Shqip

Dickinson (2019) me Titra Shqip

Nov. 01, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Nov. 04, 2021
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
2Sezoni 2 Jan. 08, 2021
10
1Sezoni 1 Nov. 01, 2019
10

Regjizori

Alena Smith
Regjizori

Aktorët

Hailee Steinfeld isEmily Dickinson
Emily Dickinson
Toby Huss isMr. Dickinson
Mr. Dickinson
Adrian Enscoe isAustin Dickinson
Austin Dickinson
Anna Baryshnikov isLavinia Dickinson
Lavinia Dickinson
Ella Hunt isSue Gilbert
Sue Gilbert
Jane Krakowski isMrs. Dickinson
Mrs. Dickinson

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Bota e poetes amerikane Emily Dickinson, e cila jetoi në shekullin e nëntëmbëdhjetë, por këtu tregohet me një vetëdije dhe perspektivë tipike moderne, është tema e një seriali origjinal Apple TV +. Sikur jeta e saj, edhe pse e vendosur saktë në shekullin XIX dhe e rrëfyer nga këndvështrimi i saj, është filtruar nga një ndjeshmëri jashtëzakonisht bashkëkohore për çështje të tilla si gjinia, detyrimet e shoqërisë, roli i familjes.

 

Dickinson (2019) me titra shqip – Për çfarë flet?

Seriali televiziv i prodhuar për Apple TV + e ka marrë emrin nga poetja e famshme amerikane që jetoi në shekullin e nëntëmbëdhjetë dhe tregon historinë e saj përmes një perspektive bashkëkohore. Në fakt, historitë e saj janë pika e fillimit për të prekur, me tone komedie të zezë, tema moderne si gjinia, roli i grave në shoqëri, familje, rregullat e imponuara nga mjedisi në të cilin jeton e kështu me radhë. Në këtë mënyrë, personazhi i Emily Dickinson, ndërsa ishte e zhytur plotësisht në shekullin e saj, merr konturet e një heroine moderne, siç mund të ishte për një brez të rinjsh të shekullit njëzet e një; prandaj seriali, duke marrë shkas nga prodhimi i saj poetik, rindërton elementet e pakta biografike të disponueshme për të treguar, më shumë sesa jeta e poetes, idetë e saj, ndjeshmëria e saj, mundimet e saj.

Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Dickinson
Vlerësimi TMDb 8.7 441 vota
Transmetuar në dt: Nov. 01, 2019
Përfunduar në dt: Nov. 04, 2021
Sezone 3
Episodet 30
Kohëzgjatja mesatare 30 minuta
Shpërndarë3

Tituj të Ngjashëm

Irma Vep (2022) me Titra Shqip
Archive 81 (2022) me Titra Shqip
Peaky Blinders (2013) me Titra Shqip
Sense8 (2015) me Titra Shqip
Unorthodox 2020
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Sherlock 2010 me Titra Shqip
Dracula 2020
Alchemy of Souls (2022) me Titra Shqip
Friends (1994) me Titra Shqip
The Summer I Turned Pretty (2022) me Titra Shqip
The K2 (2016) me Titra Shqip