Carnival Row (2019) me Titra Shqip

Carnival Row (2019) me Titra Shqip

Aug. 29, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 29, 2019
10

Regjizori

Aktorët

Orlando Bloom isRycroft
Rycroft "Philo" Philostrate
Cara Delevingne isVignette Stonemoss
Vignette Stonemoss
Karla Crome isTourmaline Larou
Tourmaline Larou
Indira Varma isPiety Breakspear
Piety Breakspear
Tamzin Merchant isImogen Spurnrose
Imogen Spurnrose
Simon McBurney isRunyan Millworthy
Runyan Millworthy
Arty Froushan isJonah Breakspear
Jonah Breakspear
Andrew Gower isEzra Spurnrose
Ezra Spurnrose
Jared Harris isAbsalom Breakspear
Absalom Breakspear

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Konceptuar nga Guillermo del Toro, një serial televiziv fantazi me një mjedis viktorian të fokusuar në bashkëjetesën midis njerëzve dhe krijesave mitologjike që ikin nga atdheu i tyre.

 

 

Carnival Row – Për çfarë bëhet fjalë?

I vendosur në qytetin imagjinar të Burgue në një epokë neo-viktoriane, Carnival Row lindi nga një ide e Guillermo del Toro (Forma e ujit) dhe tregon për bashkëjetesën e vështirë të përditshme midis krijesave mitologjike dhe qenieve njerëzore.

Të parët erdhën nga larg, emigruan për t’i shpëtuar luftës që shkatërroi atdheun e tyre. Pasi u strehuan në Burgue, ata u përzien pjesërisht me njerëzit që jetonin atje, të cilët i detyruan të qëndronin mjaft të izoluar dhe të ndiqnin rregulla strikte: në fakt, ata as nuk mund të jetojnë, as të dashurojnë, as të fluturojnë lirshëm.

Jetët e tyre tashmë kaq të mbushura me grindje dhe vështirësi sociale do të vihen edhe më shumë në rrezik kur një vrasës fillon të marrë viktima vetëm mes jo-njerëzve, duke lënë pas një varg rastesh të pazgjidhura. Do të jetë detektivi Philo, një njeri, së bashku me zanën Vignette, ata që do të hetojnë rastin e fundit, që ka të bëjë me një balerin, ndoshta duke u kthyer te çelësi i zgjidhjes së të gjithave.

Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Carnival Row (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Carnival Row
Vlerësimi TMDb 8 648 vota
Transmetuar në dt: Aug. 29, 2019
Përfunduar në dt: Aug. 29, 2019
Sezone 1
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 52 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Upload (2020) me Titra Shqip
His Dark Materials (2019) me Titra Shqip
Into the Night (2020) me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
Shahmaran (2023) me Titra Shqip
Welcome to Eden (2022) me Titra Shqip
The Nevers 2021 me Titra Shqip
Obi-Wan Kenobi (2022) me Titra Shqip
The Last of Us (2023) me Titra Shqip
V (2009) me Titra Shqip
Dominion 2014
Alchemy of Souls (2022) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit