Broadchurch (2013) me Titra Shqip

Broadchurch (2013) me Titra Shqip

Mar. 04, 2013
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota


Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Feb. 27, 2017
10
2Sezoni 2 Jan. 05, 2015
10
1Sezoni 1 Mar. 04, 2013
10

Regjizori

Aktorët

David Tennant isDI Alec Hardy
DI Alec Hardy
Olivia Colman isDS Ellie Miller
DS Ellie Miller
Julie Hesmondhalgh isTrish Winterman
Trish Winterman
Mark Bazeley isJim Atwood
Jim Atwood
Lenny Henry isEd Burnett
Ed Burnett
Charlie Higson isIan Winterman
Ian Winterman
Chris Mason isLeo Humphries
Leo Humphries
Georgina Campbell isDC Katie Harford
DC Katie Harford
Hannah Millward isLeah Winterman
Leah Winterman

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Broadchurch është një thriller britanik me emrin e një qyteti të trilluar bregdetar anglez, skenë e disa ngjarjeve dramatike. Detektivi Alec Hardy sapo ka mbërritur në qytet dhe po merret menjëherë me vrasjen e një djali 11-vjeçar, i ndihmuar nga agjentja lokale, Ellie Miller, e cila deri vonë zinte karrigen e tij në departamentin e hetimeve të qytetit. Vdekja e djalit dhe hetimi për të zbuluar vrasësin do të prekë ngadalë të gjithë vendasit.

 

Broadchurch 2013 me titra shqip – Për çfarë flet?

Ellie Miller kthehet nga pushimet dhe zbulon se asaj i është ulur grada në një rreshter të thjeshtë në Departamentin e Detektivit në Broadchurch. Postin e tij si kryeinspektor e mori një i huaj, Alec Hardy, një detektiv i njohur por edhe me disa njolla në të kaluarën.

Të dy nuk kanë kohë të njihen me njëri-tjetrin dhe menjëherë thirren për të ndjekur hetimin e një vrasjeje: Daniel Latimer, djali 11-vjeçar dhe shoku më i mirë i djalit të Ellie, u gjet i vdekur në plazh, në rëzë të një shkëmbi.

Mes shqetësimit dhe mosbesimit, Ellie nis së bashku me detektivin e sapoardhur (me të cilin duhet të luajë shumë për të punuar) për të filluar kompozimin e enigmës së lëvizjeve të fundit të djalit dhe të dyshuarve të mundshëm për vrasjen, pasi që menjëherë është e qartë se nuk ishte vetvrasje dhe Daniel nuk u hodh nga shkëmbi edhe pse vrasësi është munduar që ta bëjë të duket si vetvrasje.

Seriali u krijua dhe u shkrua për një periudhë të gjatë kohore nga Chris Chibnall, një skenarist Anglez i njohur për Doctor Who dhe spinoff-in e Torchwood. Krijimi filloi që në 2002 ku ai u ndihmua nga dy miqtë e tij të besuar, Sam Hoyle (skenarist) dhe James Strong (drejtori i televizionit i cili kishte punuar tashmë me Chibnall në Doctor Who dhe Torchwood).

Burim i shkëlqyeshëm i frymëzimit në stil ishin dy seriale amerikane: Twin Peaks dhe Murder One.

Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Titulli origjinal Broadchurch
Vlerësimi TMDb 8 453 vota
Transmetuar në dt: Mar. 04, 2013
Përfunduar në dt: Apr. 17, 2017
Sezone 3
Episodet 24
Kohëzgjatja mesatare 46 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Tribes of Europa 2021 me titra shqip
Yellowstone (2018) me Titra Shqip
Euphoria 2019 me Titra Shqip
Jupiter’s Legacy 2021 me Titra Shqip
Anne with an E (2017) me Titra Shqip
SEAL Team (2017) me Titra Shqip
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story (2022) me Titra Shqip
The Queen’s Gambit 2020
Fishbowl Wives (2022) me Titra Shqip
Eye Candy (2015) me Titra Shqip
All of Us Are Dead (2022) me Titra Shqip
The Mess You Leave Behind (2020) me Titra Shqip