Bridgerton 2020 me Titra Shqip

Bridgerton 2020 me Titra Shqip

Dec. 25, 2020
Vlerësimi juaj: 0
9.7 3 vota

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 Mar. 25, 2022
10
1Sezoni 1 Dec. 25, 2020

Regjizori

Aktorët

Regé-Jean Page isSimon Basset
Simon Basset
Phoebe Dynevor isDaphne Bridgerton
Daphne Bridgerton
Julie Andrews isLady Whistledown (voice)
Lady Whistledown (voice)
Jonathan Bailey isAnthony Bridgerton
Anthony Bridgerton
Luke Newton isColin Bridgerton
Colin Bridgerton
Nicola Coughlan isPenelope Featherington
Penelope Featherington
Ruth Gemmell isViolet Bridgerton
Violet Bridgerton
Polly Walker isPortia Featherington
Portia Featherington
Golda Rosheuvel isQueen Charlotte
Queen Charlotte
Ruby Barker isMarina Thompson
Marina Thompson

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Pasuria, luksi i shfrenuar, tradhtia, intrigat: këta janë përbërësit e serisë së kostumeve të krijuar nga Shondaland dhe të marra nga seria e suksesshme e bestsellerëve. Një sagë familjare që shumë njerëz tashmë kanë spekuluar të jetë Downton Abbey i ri.

 

Bridgerton 2020 me titra shqip – Për çfarë flet?

Familja Bridgerton, në Angli në vitet 1810-20, është e fuqishme, e pasur, e njohur, e admiruar nga e gjithë shoqëria e lartë e Londrës. Në veçanti, vajza e tij Daphne është në qendër të vëmendjes, afër debutimit të saj në shoqëri dhe, rrjedhimisht, në kërkim të partisë më të mirë të mundshme. Mes dashurive, intrigave, luksit dhe dinamikës së kësaj bote, përmes Dafnës do të takojmë të gjithë anëtarët e familjes.

Bridgerton 2020 me Titra Shqip
Bridgerton 2020 me Titra Shqip
Bridgerton 2020 me Titra Shqip
Bridgerton 2020 me Titra Shqip
Bridgerton 2020 me Titra Shqip
Bridgerton 2020 me Titra Shqip
Titulli origjinal Bridgerton
Vlerësimi TMDb 8.2 1,139 vota
Transmetuar në dt: Dec. 25, 2020
Përfunduar në dt: Dec. 25, 2020
Sezone 2
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 62 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Invasion (2021) me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
Vikings: Valhalla (2022) me Titra Shqip
Dominion 2014
The Mosquito Coast 2021
A Discovery of Witches (2018) me Titra Shqip
Maniac (2018) me Titra Shqip
The K2 (2016) me Titra Shqip
Reacher (2022) me Titra Shqip
Breakout Kings (2011) me Titra Shqip
Love 101 (2020) me Titra Shqip
Mayans M.C. (2018) me Titra Shqip