Baby (2018) me Titra Shqip

Baby (2018) me Titra Shqip

Nov. 30, 2018
Vlerësimi juaj: 0
6 2 vota

Sezone dhe episode

3Sezoni 3 Sep. 16, 2020
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
2Sezoni 2 Oct. 18, 2019
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
1Sezoni 1 Nov. 30, 2018
10

Regjizori

Aktorët

Benedetta Porcaroli isChiara Altieri
Chiara Altieri
Alice Pagani isLudovica
Ludovica
Riccardo Mandolini isDamiano Younes
Damiano Younes
Chabeli Sastre Gonzalez isCamilla Rossi Govender
Camilla Rossi Govender
Brando Pacitto isFabio Fedeli
Fabio Fedeli
Lorenzo Zurzolo isNiccolò Rossi Govender
Niccolò Rossi Govender
Massimo Poggio isArturo Altieri
Arturo Altieri
Tommaso Ragno isPreside Fedeli
Preside Fedeli
Mehdi Nebbou isKhalid Younes
Khalid Younes

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Para se të mund të flasim për Baby, është me vend të përmendim ngjarjet nga të cilat është frymëzuar seriali: skandali që në tetor 2013 pa 5 italianë të arrestuar me akuzën e nxitjes së prostitucionit të fëmijëve. Ajo që dukej si një episod i izoluar lajmesh, doli shumë shpejt shumë më serioze dhe më e gjerë se sa mund të mendohej, ku përfshiheshin shumë personalitete të njohura që “përfituan” nga shërbimet e grave të reja të mitura, duke arritur në disa raste në imitim, si pasojë e duke bërë publik skandalin.
Baby i rishikon këto ngjarje me një këndvështrim të pazakontë për prodhimin italian, duke treguar jetën e një grupi adoleshentësh romane, shkeljet e tyre në “Roma bene”, një vend që në imagjinatën e përbashkët nuk duhet t’i jepet situatave kaq ekstreme.

Baby është një histori e formimit, e adoleshentëve “të rritur” apo të supozuar, e pavarësisë (ajo që kërkohet në paratë e lehta të prostitucionit), por edhe më thjesht një histori adoleshentësh, dashurish e keqkuptimesh, ku një temë kaq delikate mund të përdoret si pretekst për të provuar jetën e një pjese të të rinjve italianë “të rinj”.

Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Baby (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Baby
Vlerësimi TMDb 8 585 vota
Transmetuar në dt: Nov. 30, 2018
Përfunduar në dt: Sep. 16, 2020
Sezone 3
Episodet 18
Kohëzgjatja mesatare 50 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Clickbait (2021) me Titra Shqip
True Beauty 2020
Dexter: New Blood (2021) me Titra Shqip
Super Pumped (2022) me Titra Shqip
The Witcher (2019) me Titra Shqip
Stranger Things (2016) me Titra Shqip
Breakout Kings (2011) me Titra Shqip
Sherlock 2010 me Titra Shqip
Gossip Girl (2021) me Titra Shqip
Better Call Saul (2015) me Titra Shqip
Peaky Blinders (2013) me Titra Shqip
Who Killed Sara? (2021) me Titra Shqip