Atypical (2017) me Titra Shqip

Atypical (2017) me Titra Shqip

Aug. 11, 2017
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

4Sezoni 4 Jul. 09, 2021
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Nov. 01, 2019
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
2Sezoni 2 Sep. 07, 2018
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
1Sezoni 1 Aug. 11, 2017
10

Regjizori

Robia Rashid
Regjizori

Aktorët

Keir Gilchrist isSam Gardner
Sam Gardner
Michael Rapaport isDoug Gardner
Doug Gardner

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Normale, jonormale, e ndryshme, e njejta: Familja e Atypical rrotullohet rreth protagonistit që vuan nga sindroma Asperger dhe udhëtimit të tij në botën e të rriturve, herë i ndihmuar dhe i kuptuar, herë i penguar sepse i keqkuptuar, por gjithmonë, për aq sa është e mundur, me një buzëqeshje. në buzët e tij.

 

 

Atypical – Për çfarë bëhet fjalë?

Sam është tetëmbëdhjetë vjeç dhe sindroma Asperger e ka shoqëruar që nga lindja: një çrregullim zhvillimi që ka tipare të përbashkëta me autizmin, por që sigurisht nuk e pengon atë të bëjë plane për jetën dhe të ardhmen dhe pikërisht për dy gjëra themelore: të gjesh dashurinë dhe të bëhet i pavarur. E ndihmojeni atë të kapërcejë vështirësitë e përditshme (të shkaktuara mbi të gjitha nga bashkëmoshatarët sipërfaqësorë që e konsiderojnë anormal) nënën e tij Elsa, sado e frikshme, babai i tij Doug, sado i ngathët, motra e tij Kejsi, sado e frustruar nga neglizhimi, miku Zahid dhe terapistja Julia.

Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Titulli origjinal Atypical
Vlerësimi TMDb 8.4 629 vota
Transmetuar në dt: Aug. 11, 2017
Përfunduar në dt: Jul. 09, 2021
Sezone 4
Episodet 38
Kohëzgjatja mesatare 33 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Don’t Look Deeper 2020
Love Alarm 2019
Boardwalk Empire (2010) me Titra Shqip
Impulse (2018) me Titra Shqip
Super Pumped (2022) me Titra Shqip
The Mosquito Coast 2021
American Gigolo (2022) me Titra Shqip
The Widow (2019) me Titra Shqip
Chucky (2021) me Titra Shqip
She-Hulk: Attorney at Law (2022) me Titra Shqip
Black Bird (2022) me Titra Shqip
L’onore e il rispetto (2006) me Titra Shqip