Archive 81 (2022) me Titra Shqip

Archive 81 (2022) me Titra Shqip

Jan. 14, 2022
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota


Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jan. 14, 2022
10

Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Përshtatja e një podkasti popullor që ndërthur dy afate kohore në një histori të mbinatyrshme, Arkivi 81 – Universet alternative është një origjinal i Netflix që e çon shikuesin jo vetëm përgjatë kohës, por edhe në nivele të shumta të tregimit, në varësi të këndvështrimit.

 

 

 

Archive 81 – Për çfarë bëhet fjalë?

Dan Turner është një arkivist ekspert që punon për Muzeun e Imazhit Lëvizës në Nju Jork. Detyra e tij kryesore është restaurimi dhe katalogimi i kasetave të vjetra, kryesisht videokasetave VHS, nga të cilat ruan përmbajtjen duke e transferuar në mënyrë dixhitale.

Një ditë ai merr detyrën nga shefi i tij për një projekt të ri, i mundësuar falë një granti nga një bamirës anonim. Ai përfshin ruajtjen e përmbajtjes së një videokasete Hi8 që është dëmtuar nga zjarri. Kur Dan shkon në punë, ai zbulon se pamjet shfaqin dy gra, njëra prej të cilave pretendon se është në proces të zhvendosjes në një apartament të quajtur The Visser (që Dan zbulon se u shkatërrua në një zjarr në 1994, me 13 të zhdukur). Por dashamirësi misterioz, pasi ka verifikuar punën e shkëlqyer të bërë nga Dan në atë videokasetë të vetme, i sugjeron që të vazhdojë me të gjithë pjesën tjetër të materialit që zotëron, për një shpërblim total prej njëqind mijë dollarësh. Me dy kushte: ai duhet ta bëjë atë në një bunker të ndërtuar në rajonin Catskills dhe duhet të ruajë konfidencialitetin absolut për atë që do të shohë në video.

Archive 81 (2022) me Titra Shqip
Archive 81 (2022) me Titra Shqip
Archive 81 (2022) me Titra Shqip
Archive 81 (2022) me Titra Shqip
Titulli origjinal Archive 81
Vlerësimi TMDb 7.5 102 vota
Transmetuar në dt: Jan. 14, 2022
Përfunduar në dt: Jan. 14, 2022
Sezone 1
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 53 minuta
Shpërndarë2

Tituj të Ngjashëm

Cursed (2020)
Gossip Girl (2021) me Titra Shqip
Driven (2018) me Titra Shqip
Alchemy of Souls (2022) me Titra Shqip
Clickbait (2021) me Titra Shqip
The Pembrokeshire Murders (2021)
Locked Up (2015) me Titra Shqip
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Sky Rojo 2021 me Titra Shqip
Yasuke 2021
Becoming Elizabeth (2022) me Titra Shqip
Made For Love 2021