Arcane (2021) me Titra Shqip

Arcane (2021) me Titra Shqip

Nov. 06, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 06, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Ella Purnell isJinx (voice)
Jinx (voice)
Katie Leung isCaitlyn (voice)
Caitlyn (voice)
Kevin Alejandro isJayce (voice)
Jayce (voice)
Jason Spisak isSilco (voice)
Silco (voice)
Toks Olagundoye isMel (voice)
Mel (voice)
J. B. Blanc isVander (voice)
Vander (voice)
Harry Lloyd isViktor (voice)
Viktor (voice)

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

League of Legends, shpesh e quajtur vetëm League ose LoL, është një lojë video në internet e zhvilluar nga Riot Games dhe rrjedh nga Warcraft III. Arcane është versioni i animuar i videolojës, një aventurë fantazi e vendosur në të njëjtin univers.

 

 

Arcane – Për çfarë bëhet fjalë?

Historia e dy motrave Jinx dhe Vi, e cila shpaloset mes dy qyteteve: Piltover dhe Zaun.

I pari është qyteti i progresit dhe teknologjisë dhe ndodhet në një nivel më të lartë, ndërsa i dyti ndodhet më poshtë dhe është ai ku zhvillohen eksperimente të nivelit të ulët, pa asnjë etikë.

Dy motrat janë armike, sepse ndërsa Jinx me kalimin e kohës është bërë kriminelja më e frikshme i Piltover, Vi është sherifi.

Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Arcane
Vlerësimi TMDb 9.3 175 vota
Transmetuar në dt: Nov. 06, 2021
Përfunduar në dt: Nov. 06, 2021
Sezone 1
Episodet 9
Kohëzgjatja mesatare 43 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Umbrella Academy (2019) me Titra Shqip
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip
The Time Traveler’s Wife (2022) me Titra Shqip
Don’t Look Deeper 2020
Sky Rojo 2021 me Titra Shqip
Our Flag Means Death (2022) me Titra Shqip
Halo (2022) me Titra Shqip
The Man in the High Castle (2015) me Titra Shqip
The Man Who Fell to Earth (2022) me Titra Shqip
The Last Kingdom (2015) me Titra Shqip
Archive 81 (2022) me Titra Shqip
Tribes of Europa 2021 me titra shqip