Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 316 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2fcom
  • Server 3watchsb.com
  • Server 4dood.ws
The Predator (2018) me Titra Shqip

The Predator (2018) me Titra Shqip

Gjuetia ka evoluar.Sep. 05, 2018Canada107 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një Predator, një krijesë e tmerrshme aliene, rishfaqet në Tokë pranë një qyteti të vogël. Prania e tij e shtyn një ish-ushtar dhe një biolog që të bashkojnë forcat me një grup ushtarësh të keqpërshtatur. Qëllimi është të parandalohet zhdukja e racës njerëzore.

 

 

 

THE PREDATTOR: KTHIMI I NJË PËRBINDËSHI ALIEN TRIDHJET VJET MË VONË

Drejtuar nga Shane Black dhe shkruar nga ai me Fred Dekker, The Predator 2018 tregon se çfarë ndodh kur grabitqari më vdekjeprurës, më i rrezikshmi dhe më inteligjenti kthehet në Tokë. Vetëm një ekip i përbërë nga një grup ish-ushtarësh të udhëhequr nga një mercenar dhe një profesor i biologjisë do të jetë në gjendje të shmangë më të keqen dhe të parandalojë zhdukjen e racës njerëzore.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Larry Fong, dizajnin e produksionit nga Martin Whist, kostumet nga Tish Monaghan dhe muzikën nga Henry Jackman, The Predator bazohet në personazhet e krijuar nga Jim dhe John Thomas për një film që do të bëhej një Klasik i vitit 1987. trillime shkencore aliene: Predator i John McTiernan, në të cilin regjisori Shane Black luajti si Hawkins, viktima e parë e bishës aliene. “Tridhjetë vjet më vonë, ne e gjejmë veten përballë Predatorit. Nuk është diçka e krijuar nga e para ose e rishpikur: Predator është i njëjti ekskluzivitet ose, më mirë, paraqet pasojat e asaj që ndodhi. Duke kaluar tridhjetë vjet, grabitqarët, krijesa monstruoze. , kanë ndryshuar dhe evoluar: janë më të mëdhenj dhe më të këqij dhe për t’i luftuar ata kemi quajtur një grup të papërshtatshëm, ushtarësh të harruar dhe të prekur, të cilët për një arsye apo për një tjetër, nga problemet. Të gjithë konsiderohen të pabesueshëm ose të papranueshëm sepse Ata jetojnë në lëkurën e tyre pasojat e konflikteve në të cilat kanë marrë pjesë.

Në luftën kundër Predatorit, ata rifitojnë besimin dhe mbështesin njëri-tjetrin, duke arritur të shpëtojnë botën me atë frymë që lidh guximin dhe çmendurinë. Natyrisht, historia krahasohet me tre dekada më parë ka ndryshuar: në vitin 1987 u prezantua ideja e Predatorit, krijesa e ardhur nga një planet tjetër dhe që në fund, pavarësisht aftësive të tij, u mposht. duke pasur parasysh suksesin që filmi ka ende (shumë i kërkuar në internet), ne kultivuam idenë për të rikthyer ngjarjet në skenë dhe evolucioni i efekteve speciale na ka lejuar të krijojmë diçka të pa parë më parë.

Predatori i parë, alieni i tmerrshëm Yautja, u krijua nga guru Stan Winston, ai që i dha formë krijesave ikonike si Alien dhe Terminator, dhe mbeti në kujtesën kolektive për tiparin e tij elegant që mund të gudulis nën ndërgjegjen tonë: nëse shikojmë Predatorin. , ne shohim të pasqyruar një imazh të errët, të frikshëm dhe primar të vetvetes. Shprehja që ai kishte, aq tronditëse në humanizimin e tij, është ruajtur, por lëvizjet janë përmirësuar teknikisht falë CGI: ne po përballemi me gjahtarin par excellence, të pajisur me një forcë dërrmuese, të aftë për të lëvizur shumë shpejt, të aftë për të kërcyer si askush tjetër dhe më dinak se çdo qenie tjetër e gjallë. Në fund të fundit, është falë dinakërisë që di të ndjekë një gjah, si ta tërheqë dhe si ta sulmojë duke shfrytëzuar pikat e tij të dobëta”, tha producenti John Davis.

The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
The Predator (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Predator
Vlerësimi IMDb 5.3 123,928 vota
Vlerësimi TMDb 5.6 3,566 vota

Regjizori

Shane Black
Regjizori

Aktorët

Boyd Holbrook isQuinn McKenna
Quinn McKenna
Trevante Rhodes isNebraska Williams
Nebraska Williams
Jacob Tremblay isRory McKenna
Rory McKenna
Olivia Munn isCasey Brackett
Casey Brackett
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Predator: Dark Ages (2015) me Titra Shqip
Triple Frontier (2019) me Titra Shqip
Revenge of the Green Dragons (2014) me Titra Shqip
SAS: Red Notice 2021
Getaway Plan (2017) me Titra Shqip
Gangster’s Paradise: Jerusalema (2008) me Titra Shqip
Transformers: Revenge of the Fallen 2009 me Titra Shqip
Escape from Mogadishu (2021) me Titra Shqip
12 Rounds 2: Reloaded (2013) me Titra Shqip
Vengeance is Mine (2021) me Titra Shqip
Black Mirror: Bandersnatch (2018) me Titra Shqip
Bullet Proof (2022) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit