Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 2079 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2fcom
  • Server 3watchsb.com
  • Server 4dood.sh
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip

The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip

Kthehu te burimi.Dec. 16, 2021Germany148 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Dy realitete të ndryshme karakterizojnë botën: njëri i përfaqësuar nga jeta e përditshme dhe tjetri i fshehur dhe i paarritshëm. Për të zbuluar nëse realiteti i tij është një konstrukt fizik apo mendor, për ta njohur me të vërtetë veten, zotit Anderson do të duhet të zgjedhë të ndjekë edhe një herë Lepurin e Bardhë. Dhe nëse Thomas, Neo, ka mësuar ndonjë gjë, është se zgjedhja, ndonëse është një iluzion, është përsëri një rrugëdalje ose për në Matricë. Sigurisht, Neo tashmë e di se çfarë të bëjë. Por ajo që ai ende nuk e di është se Matrica është më e fortë, më e sigurt dhe më e rrezikshme se kurrë. I shpëtuar nga Matrix për t’u bërë shpëtimtari i njerëzimit, atij do t’i duhet edhe një herë të zgjedhë cilën rrugë të ndjekë.

 

 

 

MATRIX RESURRECTIONS: RINGJALLJA E NEO

Drejtuar nga Lana Wachowski dhe shkruar nga e njëjta me David Mitchell dhe Aleksandar Hemon, Matrix Resurrections është kapitulli i katërt i shumëpritur i sagës që filloi me Matrix, një film fantastiko-shkencor i aftë për të revolucionarizuar zhanrin. Në Matrix Resurrections ne kthehemi në një botë të përbërë nga dy realitete të ndryshme: një i përfaqësuar nga jeta e përditshme dhe një tjetër i fshehur dhe i paarritshëm. Për të zbuluar nëse realiteti i tij është një konstrukt fizik apo mendor, për ta njohur me të vërtetë veten, zotit Anderson do të duhet të zgjedhë të ndjekë edhe një herë Lepurin e Bardhë. Dhe nëse Thomas, Neo, ka mësuar ndonjë gjë, është se zgjedhja, ndonëse është një iluzion, është përsëri një rrugëdalje ose për në Matricë. Sigurisht, Neo tashmë e di se çfarë të bëjë. Por ajo që ai ende nuk e di është se Matrica është më e fortë, më e sigurt dhe më e rrezikshme se kurrë. I shpëtuar nga Matrix për t’u bërë shpëtimtari i njerëzimit, atij do t’i duhet edhe një herë të zgjedhë cilën rrugë të ndjekë.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Daniele Massacesi dhe John Toll, setet e Hugh Bateup dhe Peter Walpole, kostumet e Lindsay Pugh dhe muzikën origjinale të kompozuar nga Johnny Klimek dhe Tom Tykwer, Matrix Resurrections u prezantua nga regjisori si më poshtë: arti është i lidhur me sferën time emocionale. Unë i mendoj gjërat në mënyrë racionale, por gjithçka është e drejtuar nga ndjenja, nga dëshira ime për të thënë diçka për zemrën time në zemrat e të tjerëve. Dhe kjo është bërë gjithnjë e më e qartë gjatë karrierës sime. Re Atlas Ishte një zbulim i vërtetë për mua, artistikisht, dhe më pas seriali Sense8 ishte ndoshta gjëja më autobiografike që kam bërë ndonjëherë. Dhe doja të sillja të njëjtën ndjenjë në trilogjinë Matrix. Në trilogji mund të gjesh një dashuri vërtet të bukur, lufta e qenieve njerëzore për mbijetesë dhe kuptimi i jetës sonë: gjithçka është tashmë aty. Këto ishin gjërat për të cilat luftova kur isha i ri. Por tani, kisha një dëshirë që pjesa më “e vjetër” u bë pjesë e sagës: kjo është një nga arsyet pse doja të kthehesha dhe të zhytesha në botën e Matricës”.

 

“Pasi mbarova Sense8, që ishte një përvojë e jashtëzakonshme për mua, motra ime Lily dhe unë u ndjemë sikur i kishim thënë të gjitha”, vazhdoi regjisori. “Lily nuk donte të vazhdonte të bënte filma kështu që vendosëm të ndalonim. Më pas prindërit tanë u sëmurën dhe unë dhe gruaja ime u kthyem në Çikago, u transferuam dhe u kujdesëm për ta në muajt e fundit të jetës. . . Një natë, U zgjova duke ndjerë shumë dhimbje. Në dhimbjen që ndjeva nga të qenit pranë prindërve të mi pranë vdekjes, truri im donte të imagjinonte një histori që mund të ishte relaksuese. Dhe kështu, u ringjalla dhe solla dy personazhe. të cilët kishin vdekur: Neo dhe Trinity, protagonistët e Matrix. U ngrita nga shtrati, zbrita poshtë dhe fillova të shkruaj.”

 

“Është bukur të shohësh Keanu Reeves dhe Carrie-Ann Moss në The Matrix Revolutions. Ata janë mosha perfekte për personazhet. Në një farë mënyre, gjithçka duket se është në fokus. Keanu është mosha e duhur, ajo që i duhej personazhit: nëse ai ishte, më i madh, nuk do të ishte e mundur ta shihja më si Neo. Dhe po të ishte më i ri, nuk do të kishte asnjë peshë dhe rezonancë. Kur dëgjojmë Neon të thotë se çfarë bëri në jetën e tij ka rëndësi, ne jemi përballur me një me të cilën të gjithë përballemi dhe e pyesim veten. Ne të gjithë vijmë në një kohë kur përqendrohemi në atë që është vërtet reale dhe ajo që është gjithnjë e më e rëndësishme për ne. Reflektimi që përfshin Neo dhe Trinity është vetëm i mundur falë kohës që ka kaluar. Për Carrie-n ishte atëherë që t’i jepte trup një Triniteti krejtësisht të ndryshëm. Në trilogji, ajo ishte e patrembur dhe e egër. Tani e kam çuar në një nivel tjetër dhe ajo është thjesht e jashtëzakonshme”, shtoi ai duke folur për dy protagonistët e filmit.

 

Dhe në fund përfundoi: “Kam ndryshuar si person dhe si artiste. Kam mësuar të jetoj me pasigurinë, duke filluar ta dua. Për shembull, dielli është për mua mënyra më e pasigurt për t’i dhënë dritë një filmi: është kaq e paparashikueshme… Asnjëherë nuk e dini se çfarë do t’ju japë, si do të kërcejë drita e tij, çfarë gjëje magjike kuantike do të sjellë në një imazh. Unë u tmerrova nga dielli, por John Toll më mësoi ta dua. Dhe të dua diellin më bëri të dua pasigurinë dhe improvizimin. Në Matrix Resurrections më shumë se sa saktësi doja të sillja këtë pasiguri, gjithë energjinë e improvizimit”.

The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
The Matrix Resurrections 2021 me Titra Shqip
Titulli origjinal The Matrix Resurrections
Vlerësimi IMDb 7 2,945 vota
Vlerësimi TMDb 7.6 67 vota
Shpërndarë6

Tituj të Ngjashëm

The Connection (2014) me Titra Shqip
Lord of the Streets (2022) me Titra Shqip
Transformers: Revenge of the Fallen 2009 me Titra Shqip
Survivor (2015) me Titra Shqip
Full Speed (2016) me Titra Shqip
Resident Evil: Welcome to Raccoon City 2021 me Titra Shqip
Dawn of the Dead (2004) me Titra Shqip
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (2022) me Titra Shqip
Triple 9 (2016) me Titra Shqip
They Call Me Trinity (1970) me Titra Shqip
Ron’s Gone Wrong (2021) me Titra Shqip
Maleficent (2014) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit