Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 5927 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Old (2021) me Titra Shqip

Old (2021) me Titra Shqip

Është vetëm çështje kohe...Jul. 21, 2021USA108 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 6 vota

Përshkrimi i Filmit

Një familje që pushon në një ishull tropikal po kënaqet me diellin dhe relaksin në rërën e butë të një plazhi të izoluar. Çdo gjë duket perfekte derisa të bëhet e qartë se të gjithë ata po plaken shumë shpejt dhe se, sipas një llogaritjeje të shpejtë, e gjithë jeta e tyre rrezikon të reduktohet në një ditë të vetme. Çfarë po ndodh? Dhe a ka ndonjë mënyrë për të parandaluar ardhjen e vdekjes?

 

 

Disa fjalë me shumë rreth filmit.

Drejtuar dhe shkruar nga M. Night Shyamalan bazuar në romanin grafik Sand Castle nga Pierre Oscar Lévy dhe Frederik Peeters, Old (2021) me Titra Shqip tregon historinë e Guy dhe Prisca Capa, një çift i martuar që largohen për pushimet e tyre të fundit së bashku si familje me Vajzën njëmbëdhjetë  njëvjeçare Maddox dhe djali gjashtëvjeçar Trent. Guy dhe Prisca planifikojnë të divorcohen, por nuk ua kanë thënë ende fëmijëve të tyre. Me të mbërritur në vendpushimin tropikal ku kanë rezervuar, Capa habiten nga niveli i lartë i shërbimit: ata përshëndeten nga menaxheri i resortit dhe ndihmësi i tij Madrid me kokteje të përgatitura sipas shijeve të tyre. Fëmijët janë po aq të lumtur: Maddox vëren menjëherë, megjithëse me drojë, praninë e djemve atletikë përreth dhe Trent miqësohet me një fëmijë të moshës së tij- Dy miqtë e rinj madje zhvillojnë një gjuhë të veçantë vizuale, një lloj kodi që vetëm ata mund ta deshifrojnë dhe të cilat i përdorin për të shkëmbyer mesazhe sekrete.

 

Megjithë tensionet midis Guy dhe Prisca, Capa janë të ngazëllyer për të marrë një ftesë të veçantë në një plazh ekskluziv të menaxhuar nga vendpushimet dhe të gjithë së bashku fillojnë një udhëtim ditor me sërf, diell dhe rërë. Një familje tjetër hyn në anije me ta: kirurgu i zemrës Charles, nëna e moshuar Agnes, gruaja e re Crustal dhe vajza gjashtëvjeçare Kara. Të lënë nga udhërrëfyesi në destinacionin e tyre, ata udhëzohen të ndjekin një rrugë që do t’i çojë në ujë.

 

Në plazhin ekskluziv, numri i të pranishmëve gradualisht rritet. Familjes së Capa dhe Charles i bashkohet një reper i cili e quan veten Sedan i Mesëm dhe bashkëshortët e martuar prej kohësh Jarin dhe Patricia. Nuk do të kalojë shumë kohë para se ata të vërejnë trupin e vdekur të një të huaji, mungesën totale të një fushe telefonike, që ata nuk mund të largohen nga vendi dhe se fëmijët literalisht po plaken para syve të tyre.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Mike Gioulakis, skenat nga Naaman Marshall, kostumet nga Caroline Duncan dhe muzikën nga Trevor Gureckis, Old u lind kur, për Ditën e Atit, M. Night Shyalaman mori në dorë nga tri vajzat e tij romanin grafik nga Lévy dhe Petters për një grup njerëzish, të cilët, me pushime në një plazh ekskluziv, zbulojnë se po plaken me shpejtësi. Pasi përfundoi trilogjinë Eastrail 177 (e cila filloi me Unbreakable. The Fated, vazhdoi me Split dhe përfundoi me Glass), regjisori vendosi që Sand Castle do të bëhej filmi i tij i ri duke e shndërruar komikun në një thriller ekzistencialist që, përtej tensionit, pasqyron mbi tema universale si vdekshmëria, keqardhja, dashuria, përkushtimi dhe vetë natyra e kohës duke bërë pyetje thellësisht provokuese: nëse do të duhej të jetonim pjesën tjetër të jetës sonë në një ditë të vetme, si do ta kalonim atë? Me kë do të ishim? Çfarë do të na interesonte më shumë?

 

Dëshira e Shyamalan, megjithatë, ishte të rrisë tensionin dhe ndjenjën e rrezikut vdekjeprurës tashmë të pranishëm në tregimin bazë. Ai tha: “Unë doja që shikuesi të ndihej sikur po shikonte një episod dy-orësh të Në Buzë të Realitetit dhe të përpiqej të kuptonte se çfarë po ndodhte. Qëllimi im nuk ishte ta qetësoja atë: shikuesi duhet të qëndrojë në tension të vazhdueshëm duke kuptuar tani një gjë, tani një tjetër, dhe pastaj një tjetër. Ashtu si personazhet në histori “.

 

“Me Old, shtylla për filmat e bazuar në konceptin e kohës ngrihet lart,” shtoi ai. “Personazhet plaken dy vjet në orë, duke reduktuar rreth 50 vjet jetë në vetëm një ditë. Ndërsa çdo përpjekje që ata bëjnë për të shpëtuar nga plazhi dështon, ata do të duhet të vendosin nëse do ta kalojnë pjesën tjetër të jetës së tyre duke luftuar, ndoshta pa sukses, qe tja arrijne, ose te pranojne të pashmangshmen dhe shfrytëzojne sa më shumë kohën e mbetur. Pavarësisht gjithçkaje që ndodh, më pëlqen të vë në dukje se Old nuk është një film horror: me tmerrin, gjithmonë ekziston ndjenja se vdekja është destinacioni i vetëm i mundshëm Nga ana tjetër, duke shkruar historitë e mia, unë imagjinoj gjërat më të këqija dhe pastaj pyes veten nëse është e mundur t’i mbijetojmë emocionalisht si qenie njerëzore: çfarë do të mbetet nga përvoja që kthehet në normale? “.

 

“Për herë të parë, unë u largova nga Filadelfia ime. Xhirimet u zhvilluan në Republikën Domenikane. Për t’i shtuar thellësi dhe vërtetësi personazheve, doja që aktorët të vinin nga të gjitha zonat e globit, me prejardhje të ndryshme racore dhe shoqërore. Të gjithë filmat që bëj duhet të thonë diçka se ku jam dhe ku po festoj tani faktin që jam emigrant. Gjatë gjithë karrierës sime, kurrë nuk kam menduar për të dhe kurrë nuk e kam theksuar atë. Unë bëj filma në Shtetet e Bashkuara por unë jam i lindur në Puducherry, Indi, dhe kam qenë me fat që t’i tregoj histori kujtdo në botë duke e bërë atë nga Hollivudi.Të kesh një kast që përfaqëson multikulturalizmin me aktorë me theks meksikan, gjerman ose anglez është vërtet mirë. “

Old (2021) me Titra Shqip
Old (2021) me Titra Shqip
Old (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Old
Vlerësimi IMDb 5.9 25,716 vota
Vlerësimi TMDb 6.3 489 vota
Shpërndarë2

Tituj të Ngjashëm

The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021) me Titra Shqip
Suburra (2015)
G.I. Joe: The Rise of Cobra 2009 me Titra Shqip
I Spy (2002) me Titra Shqip
Lou (2022) me Titra Shqip
Ghajini (2008) me Titra Shqip
Passengers (2008) me Titra Shqip
Muddy (2021) me Titra Shqip
Live Free or Die Hard (2007) me Titra Shqip
Brazen (2022) me Titra Shqip
South of Heaven (2021) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip