Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 696 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2fcom
  • Server 3watchsb.com
  • Server 4dood.ws
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip

Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip

Kur e kaluara ju lë të hyni, e vërteta do të dalë në shesh.Oct. 21, 2021United Kingdom117 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Eloise, e cila ëndërron të bëhet një stiliste, në mënyrë misterioze arrin të katapultojë veten në vitet ’60, ku takon Sandie, një këngëtare aspiruese me sharm të madh. Por magjepsja nuk është aq sa duket: ëndrrat e së kaluarës fillojnë të shkatërrohen dhe të çojnë në diçka shumë më të errët.

 

 

Disa fjalë më shumë:

Drejtuar nga Edgar Wright dhe shkruar nga ai me Krysty Wilson-Cairns, Last Night in Soho tregon historinë e Eloise, një studente e re e modës e cila sapo ka mbërritur në Londër me shpresën për t’i dhënë një shtysë të ardhmes së saj dhe për t’i bërë ëndrrat e saj realitet. Megjithatë, Eloise është e fiksuar pas së shkuarës: ajo do të kishte dashur të përjetonte shkëlqimin e Londrës së viteve 1960. Megjithatë, falë një aftësie të jashtëzakonshme psikike, dëshira e saj mund të realizohej më konkretisht nga sa mendon.

Duke hyrë në klasat e mjera të studentëve, Eloiza frikësohet menjëherë nga shoqja e dhomës Jocasta dhe klika e saj. Pavarësisht përpjekjeve të shokut të saj miqësor të klasës John për t’i dhënë asaj kurajo, Eloise mezi i toleron ndejat në mbrëmje dhe përfundon duke marrë me qira një dhomë në një shtëpi të vjetër në pronësi të zonjës Collins. Dhe ja ku, ende e paqëndrueshme, por plot shpresë, ajo rrëshqet në vitet 1960. Por a janë vegimet e saj të natës vetëm ëndrra?

Në pak kohë, Eloise e gjen veten pjesë të jetës së Sandie, një yll i periudhës së vendosur të bëjë gjithçka për ta bërë atë të madhe. Shpresat e Sandie duket se gjejnë një rrugëdalje falë takimit të saj me Jackin simpatik, një menaxher që mund ta prezantojë atë me njerëzit e duhur për të nisur karrierën e saj. Kështu, Eloise tërhiqet në një aventurë marramendëse të krijuar nga dashuria e parë, drita e vëmendjes dhe ëndrrat e mëdha.

Duke adoptuar Sandie si modelin e saj dhe frymën drejtuese, ajo lyen flokët si ajo për t’u dukur si ajo dhe shijon çdo moment të netëve kur në ëndrrat e saj mund të zhytet në të kaluarën. Por kur jeta e Sandie merr një kthesë më të errët, Eloise kupton se vitet gjashtëdhjetë nuk janë aq shkëlqyese sa mendonte ajo. Por a ka ndonjë mënyrë për të ndryshuar të kaluarën dhe për të shpëtuar Sandie? A do të jetë në gjendje Eloise të zgjidhë një mister dekadash para se edhe ajo të përfundojë në rrezik?

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Chung-hoon Chung, skenografia nga Marcus Rowland, kostumet e Odile Dicks-Mireaux dhe muzikën e Steven Prince, Last Night in Soho është në këndvështrimin e regjisorit “një histori plot kontradikta”. Në fakt, ai deklaroi: “Unë e dua Londrën dhe i dua vitet gjashtëdhjetë. Por me qytetin kam një marrëdhënie dashurie dhe urrejtjeje. Mund të jetë brutale dhe e bukur në të njëjtën masë. Dhe gjithashtu po evoluon vazhdimisht, me proceset e gentrifikimi dhe arkitekturat e reja. që fjalë për fjalë po ndryshojnë peizazhin e tij. Me gjithë këtë në mendje, është e lehtë të idealizohen dekadat e mëparshme, veçanërisht ato që nuk kanë jetuar në vetën e parë.

Ndoshta, dikush do të falej nëse do të mendonte se do të ishte e mrekullueshme të jetosh në vitet vezulluese 1960. Një dyshim Por është legjitime: a do të ishte vërtet, veçanërisht nga pikëpamja femërore? Kur flisni me dikë që e ka jetuar atë periudhë, ata shpesh përfundojnë duke treguar histori të kohërave të egra, por atje është gjithmonë diçka që zbulon aspekte që nuk do të zbulohen kurrë. Ndonjëherë, dikush pyet nëse dikush do të thotë se ishte një kohë e vështirë gjithashtu. Qëllimi i Last Night në Soho është të pyesim veten se çfarë fshihet pas fasadës së bukur dhe sa shpejt ajo anë zbulon veten”.

 

“Midis qëndrimit me miqtë dhe punës, vitet e fundit kam kaluar më shumë kohë në Soho sesa në shtëpi”, vazhdoi ai. “Zona, në qendër të Londrës, është vetëm gjysmë milje katrore, por është plot me bare, klube, teatro dhe kinema, dhe kohët e fundit ka qenë qendra e industrisë britanike të filmit. Vura re se sa vonë natën lagja pret një Aktivitet pak më të mjerë.

Për dy shekuj, Soho ka qenë qendra e mëkatit: striptistë, prostituta dhe personazhe të çuditshëm janë gjithmonë të fshehura në qoshet më të errëta. Lagjja ka një fytyrë të dyfishtë që të lejon të bashkëjetosh industrinë vezulluese të filmit dhe më ekstremet. Ky identitet i dyfishtë frymëzoi filmin tim, historia e një idealisteje që ndjek ëndrrat e saj, por gjen diçka shumë më të rrezikshme dhe të errët duke e pritur atë.

Doja që kjo të ishte një grua e re që mbërrin për herë të parë në kryeqytet dhe atë, për të më dalluar nga shumë histori të së shkuarës, shpesh sensacionale dhe moraliste, lidhet me shfrytëzimin dhe vesin e kohës”.

 

“Doja të bëja një lloj thriller të viteve gjashtëdhjetë, një thriller plot me elemente horror dhe me stilin e asaj kohe”, shtoi Wright. “Por unë gjithashtu doja që gjithçka të shihej nga këndvështrimi i sotëm. Nuk doja të lavdëroja të kaluarën apo të hidhja një perde mbi realitetin grotesk të viteve gjashtëdhjetë. Duke futur një protagonist të sotëm në historinë e viteve gjashtëdhjetë. , më lejoi të shmang grackën e nostalgjisë. Në Eloise bashkëjetojnë magjepsja për një dekadë të jashtëzakonshme kulturore dhe frika nga ajo që ndodh pas sipërfaqes së gjërave”.

Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Last Night in Soho (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Last Night in Soho
Vlerësimi IMDb 7.5 25,890 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 401 vota
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Face/Off (1997) me Titra Shqip
The Crow (1994) me Titra Shqip
The Flowers of War (2011) me Titra Shqip
Fifty Shades of Grey (2015) me Titra Shqip
The Last Black Man in San Francisco (2019) me Titra Shqip
All Quiet on the Western Front (2022) me Titra Shqip
Transporter 3 (2008) me Titra Shqip
Elle (2016) me Titra Shqip
A Vanishing Fog (2021) me Titra Shqip
The Case for Christ (2017) me Titra Shqip
Hellraiser: Judgment (2018) me Titra Shqip
Star Trek: Nemesis (2002) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit