Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 485 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1fcom
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip

Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip

Përuluni para mbretitMar. 08, 2017United States118 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një grup i larmishëm eksploruesish ndërmarrin së bashku një ekspeditë në thellësitë e një ishulli të largët të Paqësorit, sa i bukur aq edhe i rrezikshëm. Sidoqoftë, askush prej tyre nuk është i vetëdijshëm se do të kapërcejnë mbretërinë e gorillës mitike Kong.

 

Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Jordan Vogt-Roberts dhe skenari nga Dan Gilroy dhe Max Borenstein, Kong: Skull Island tregon historinë e një grupi të larmishëm shkencëtarësh, ushtarësh dhe aventurierësh, të cilët bashkojnë forcat për të eksploruar një ishull mitik dhe të largët në Oqeanin Paqësor. Sa i bukur aq edhe i rrezikshëm.

Të shkëputur nga bota që ata njohin dhe të gjitha siguritë e tyre, anëtarët e ekipit do të duhet të bashkojnë forcat për t’u përballur me gorillën e fuqishme Kong në atë që mund të jetë beteja përfundimtare midis njeriut dhe natyrës. Ndërsa misioni i zbulimit të territorit kthehet në një luftë për mbijetesë, ekipi do të duhet të luftojë për t’u përpjekur të shpëtojë nga ajo që është një Eden i lashtë, të cilit njerëzimi nuk i përket.

Me drejtimin e fotografisë nga Larry Fong, setet nga Stefan Dechant, kostumet nga Mary E. Vogt dhe muzikën nga Henry Jackman, Kong: Ishulli i Kafkës merr kështu figurën e King Kong, nisur në kinema tetëdhjetë vjet më parë nga një klasik i viteve tridhjetë (King Kong). Siç kujton regjisori Jordan Vogt-Roberts, “figura e Kong përfaqëson të gjithë misterin dhe gjithë mrekullinë që ende nuk ekziston asnjë botë: kjo është arsyeja pse ajo kurrë nuk do të pushojë së qenuri e rëndësishme.

Ndryshe nga filmat e mëparshëm, këtë herë ne kemi hyrë në mbretërinë e Kong, një mbretëri në të cilën ekziston një zinxhir i ngurtë ushqimor, në të cilin kafshët e gjalla besohet të jenë zhdukur përgjithmonë dhe në të cilat nuk ka vend për njerëzit. Për të treguar historinë, të vendosur në vitet shtatëdhjetë, ne donim të vazhdonim përgjatë vijës së Godzilla dhe duke u nisur nga një ide që bashkonte linjat narrative të dy filmave: testet bërthamore të vitit 1954, me të cilat fillon Godzilla, nuk janë në të vërtetë prova por përpjekje nga qeveria për të vrarë “diçka”. Në 1973, viti në të cilin njerëzimi po përpiqet të zbutë botën e njohur dhe NASA me lëshimin e një sateliti të madh për të hartuar atë që është ende e panjohur “.

Si çdo King Kong kinematografik që respekton vetveten, edhe Kong i Kong: Skull Island është jashtëzakonisht i madh në madhësi, jashtëzakonisht i fuqishëm dhe ka një instinkt të fortë primal, prapa së cilës fshihen zemra dhe thellësia e madhe e shpirtit. Ajo u rikrijua dixhitalisht nga Industrial Light & Magic, një kompani e efekteve speciale, dhe në veçanti nga Stephen Rosenbaum, fitues i dy Oskareve për Avatar dhe Forrest Gump, dhe nga Jeff White, i nominuar për një Oskar për The Avengers. Për të nuancuar ishullin misterioz të Skull, kineastët vendosën të xhironin në ishullin gati të pacenuar të Havait, Oahu, Bregun e Artë të Australisë dhe Vietnam, në peisazhe pothuajse të lashta që nuk janë parë kurrë në ekran.

Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Kong: Skull Island 2017 me Titra Shqip
Titulli origjinal Kong: Skull Island
Vlerësimi IMDb 6.6 290,108 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 8,236 vota

Regjizori

Spiro Razatos
Regjizori

Aktorët

Tom Hiddleston isCaptain James Conrad
Captain James Conrad
Samuel L. Jackson isLieutenant Colonel Preston Packard
Lieutenant Colonel Preston Packard
John Goodman isBill Randa
Bill Randa
Brie Larson isMason Weaver
Mason Weaver
Jing Tian isSan Lin
San Lin
Toby Kebbell isMaj. Jack Chapman / Kong Mo-Cap Services
Maj. Jack Chapman / Kong Mo-Cap Services
John Ortiz isVictor Nieves
Victor Nieves
Corey Hawkins isHouston Brooks
Houston Brooks
Jason Mitchell isGlenn Mills
Glenn Mills
Shea Whigham isEarl Cole
Earl Cole
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

The Bourne Supremacy 2004
Skin Trade (2014) me Titra Shqip
Shrek Forever After (2010) me Dublim Shqip
Kundo: Age of the Rampant (2014) me Titra Shqip
Stillwater (2021) me Titra Shqip
Ghajini (2008) me Titra Shqip
Blindsided: The Game (2018) me Titra Shqip
Wrongfully Accused (1998) me Titra Shqip
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet (2021) me Titra Shqip
Blacklight (2022) me Titra Shqip
Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse (2015) me Titra Shqip
Wyrmwood: Apocalypse (2022) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit