Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 2719 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3
  • Server 4fcom
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip

Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip

Njëri do të bjerë.Mar. 24, 2021United States113 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Në një kohë kur monstrat jetonin në Tokë, njerëzimi lufton për të ardhmen e tij, duke i vendosur Godzilla dhe Kong në një kurs përplasjeje për një takim që do të shohë dy nga forcat më të fuqishme të natyrës të përplasen në një nga betejat më spektakolare ndonjëherë. Kur agjencia Monark fillon një mision të rrezikshëm në tokëra të paeksploruara, ajo zbulon gjurmët e origjinës së Titanëve dhe pikërisht atëherë një komplot njerëzor kërcënon të shkatërrojë përgjithmonë të gjitha krijesat, të mirat dhe të ligat, nga faqja e Tokës.

 

Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Adam Wingard dhe shkruar nga Eric Pearson dhe Max Borenstein, Godzilla vs. Kong sjell në skenë përplasjen e shumëpritur midis dy ikonave legjendare të universit të filmave me monstra, Godzilla dhe King Kong. Gjithçka fillon kur Kong dhe mbrojtësit e tij fillojnë një udhëtim të rrezikshëm për të sjellë gorillën e madhe në shtëpinë e tij të vërtetë. Midis tyre është Jia, një vajzë jetime me të cilën bisha ka krijuar një lidhje unike dhe të fuqishme.

Sidoqoftë, papritur, ata e gjejnë veten në rrugën e një Godzilla të tërbuar, i cili po bën kërdinë dhe terror në të gjithë botën. Përplasja fillestare midis dy titanëve, e nxitur nga forca të padukshme, përfaqëson vetëm majën e ajsbergut të misterit që shtrihet thellë brenda thelbit të Tokës.

Nën drejtimin e fotografisë nga Ben Seresin, dizajni i produksionit nga Tom Hammock dhe Owen Paterson, kostume nga Ann Foley dhe muzikë nga Junkie XL, Godzilla vs. Kong përfaqëson përmbushjen e ëndrrës së adhuruesve të shumtë të dy krijesave që për dekada kanë ndjekur aventurat e tyre të ndara duke pritur diçka shumë më epike dhe në shikim të parë të paimagjinueshme.

Godzilla vs. Kong kombinon ndjenjën, humorin dhe veprimin për t’i sjellë të dy krijesat, forcat e vërteta të natyrës më të forta se kurrë, ballë për ballë për një betejë që do të rivendosë ekuilibrin e Tokës. Regjisori vuri në dukje: “Godzilla dhe Kong kanë një traditë të gjatë në kinema. Fillimisht, prodhimet që i shqetësonin erdhën nga Lindja dhe Perëndimi: Godzilla në fakt sulmon Tokion ndërsa Kong është sjellë nga njeriu në New York. Në çdo gjerësi, megjithatë, ju mund ta njihni veten tuaj në histori duke u mbingarkuar prej tyre.

Ata janë bërë dy ikona të kinemasë dhe mbaj mend që që kur isha fëmijë kam luftuar në shesh lojërash me miqtë e mi për të përcaktuar se kush do të fitonte në një luftë hipotetike. Drejtimi i filmit më lejoi në një farë mënyre të rishikoja të gjithë filmat rreth dy krijesave në mënyrë të njëpasnjëshme për të kuptuar evolucionin që kishin.

Për të sapoardhurit, Godzilla kaloi nga një shkatërues në një mbrojtës dhe më pas u kthye në rrugën e shkatërrimit përsëri: evolucioni i Godzilla si dhe ai i Kong na lejon të ndërtojmë histori akoma të pafund, krejtësisht të reja dhe të freskëta “.

“Duke dominuar njëri nga detet dhe tjetri në kontinent, ata janë në qendër të një historie që mund të dashurohet edhe pa parë kapitujt e mëparshëm”, vazhdoi Eingard. “Historia fillon në një vend ku njerëzimi e ka pranuar Godzilla duke e parë atë si një shpëtimtar ose një mbrojtës.

Diçka (e lidhur me misterin mbi të cilin mbështetet e gjithë komploti) megjithatë e ka çuar atë në një ndryshim të ri, duke e shtyrë atë të sulmojë dhe askush nuk e di pse. Kong, ndërkohë, është çliruar nga Skull Island, pasi është treguar se vendi i izoluar nuk është shtëpia e tij e duhur. Godzilla do të drejtohet drejt Kong për atë që të gjithë presin. “

Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Godzilla vs. Kong 2021 me Titra Shqip
Titulli origjinal Godzilla vs. Kong
Vlerësimi IMDb 6.5 137,943 vota
Vlerësimi TMDb 8 5,927 vota

Regjizori

Adam Wingard
Regjizori

Aktorët

Alexander Skarsgård isDr. Nathan Lind
Dr. Nathan Lind
Millie Bobby Brown isMadison Russell
Madison Russell
Rebecca Hall isDr. Ilene Andrews
Dr. Ilene Andrews
Brian Tyree Henry isBernie Hayes
Bernie Hayes
Shun Oguri isRen Serizawa
Ren Serizawa
Eiza González isMaia Simmons
Maia Simmons
Julian Dennison isJosh Valentine
Josh Valentine
Lance Reddick isGuillermin
Guillermin
Kyle Chandler isMark Russell
Mark Russell
Demián Bichir isWalter Simmons
Walter Simmons
Shpërndarë23

Tituj të Ngjashëm

Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
COVID-21: Lethal Virus (2021) me Titra Shqip
Interview with a Hitman (2012) me Titra Shqip
Pharaoh’s War (2019)
Dororo (2007) me Titra Shqip
RED 2 (2013) me Titra Shqip
American Ultra (2015) me Titra Shqip
The Midnight Sky 2020
2012 (2009) me Titra Shqip
Semper Fi (2019) me Titra Shqip
The Runners (2020)