Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 5698 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
F9 (2021) me Titra Shqip

F9 (2021) me Titra Shqip

Drejtësia po vjen.May. 19, 2021United States145 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
9.8 6 vota

Përshkrimi i Filmit

Dom Toretto po kalon një jetë të qetë me Lettin dhe djalin e saj, Brianin e vogël, por ai e di që rreziku është gjithnjë i fshehur përtej horizontit të tij paqësor. Një kërcënim i ri së shpejti do ta detyrojë atë të përballet me mëkatet e së kaluarës së tij nëse dëshiron të shpëtojë ata që i do më shumë. Ekipi i tij ribashkohet për të ndaluar një komplot të gjerë botëror të udhëhequr nga vrasësi më i aftë dhe shoferi me performancë të lartë që kanë takuar ndonjëherë: vëllai renegat i Dom, Jakob.

 

Disa fjalë më shumë rreth filmit:

Drejtuar nga Justin Lin dhe shkruar nga i njëjti me Daniel Casey (duke filluar nga personazhet e krijuar nga Gary Scott Thompson), Fast & Furious 9 – The Fast Saga sheh Dom Toretto të bëjë një jetë të qetë me Letty dhe djalin e tij Brian, i vetëdijshëm, megjithatë, për faktin që rreziku mund të jetë gjithmonë pas qosheve. E gjithë kjo do të vihet në pikëpyetje kur Dom detyrohet nga një kërcënim të përballet me mëkatet e së kaluarës së tij për të shpëtuar ata që i do më shumë. Duke u ribashkuar me grupin e tij, ai do të përpiqet të ndalojë një komplot tronditës të udhëhequr nga vrasësi më i aftë dhe shoferi më i mirë që ka takuar ndonjëherë: Jakob, atë vëlla që e ka harruar me kalimin e kohës.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Stephen F. Windon, setet nga Jan Roelfs, kostumet nga Sanja Milkovic Hays dhe muzika nga Brian Tyler, Fast & Furious 9 – Saga e Shpejtë është, siç sugjeron titulli, kapitulli i nëntë i një sage që, gjatë dy dekadave, ka fituar më shumë se 5 miliardë dollarë në të gjithë botën. Kthimi tek regjia është Justin Lin, ai që drejtoi pjesën e tretë, të katërt, të pestë dhe të gjashtë të serialit, i cili gjithashtu u bë një hit global falë punës së tij.

Xhirimet bënë ndalesa në pjesë të ndryshme të botës: nga Londra në Tokio, nga Amerika Qendrore në Edinburg dhe nga një bunker i fshehtë në Azerbajxhan deri në rrugët e Tbilisi. Gjatë rrugës, miqtë e vjetër do të jenë në gjendje të kthehen në skenë, si dhe armiqtë e vjetër, duke rishkruar historinë e Toretto dhe grupin e tij dhe duke testuar kuptimin e vërtetë të fjalës familje. “Unë kurrë nuk kam pritur të kthehem për të punuar në historinë e Toretto dhe miqtë e tij,” tha regjisori.

“Mendova se kisha shteruar atë që kisha për të thënë në katër filmat e mëparshëm që kisha bërë. Një mëngjes, megjithatë, u zgjova dhe kuptova se kishte ende diçka për të treguar dhe eksploruar: jepet bukuria e secilit kapitull të sagës nga mos përsëritja e asaj që kemi parë më parë. Gjithmonë vazhdon, historia evoluon dhe, e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, personazhet evoluojnë. Pastaj thashë me vete se do të ishte mirë të bëja një film në të cilin, duke u ankoruar në tetë të parët, tu jepen përgjigjë pyetjeve të mëdha të mbetura pa përgjigje “.

 

“Në terma praktikë, unë u zhyta në prapaskenat e pashkelura të personazheve më të dashur dhe u zhyta në tema si atësia, vëllazëria dhe tradhëtia,” shtoi Lin. “Më duhej të bëja një film në të cilin personazhet pajtohen me të kaluarën e tyre për të kuptuar nëse ata kanë apo jo shpresa për të ardhmen. Në qendër të të gjithave është, natyrisht, Dom Toretto, i thirrur me ardhjen e vëllait të tij Jakob, të përballet me disa nga kujtimet e tij më intime dhe të dhimbshme. Kështu mësojmë se ai është bërë njeriu që është dhe pse familja, qoftë e zgjedhur apo biologjike, është kaq thelbësore për të. “

F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal F9
Vlerësimi IMDb 5.2 74,405 vota
Vlerësimi TMDb 8.2 108 vota

Regjizori

Justin Lin
Regjizori

Aktorët

Vin Diesel isDominic Toretto
Dominic Toretto
Jordana Brewster isMia Toretto
Mia Toretto
John Cena isJakob Toretto
Jakob Toretto
Tyrese Gibson isRoman Pearce
Roman Pearce
Ludacris isTej Parker
Tej Parker
Sung Kang isHan Lue
Han Lue
Lucas Black isSean Boswell
Sean Boswell
Shpërndarë5

Tituj të Ngjashëm

The Last Rite (2021) me Titra Shqip
Orphan: First Kill (2022) me Titra Shqip
Bullets, Blood & a Fistful of Ca$h (2006) me Titra Shqip
Jurassic World Dominion (2022) me Titra Shqip
Blindsided: The Game (2018) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man (2012) me Titra Shqip
There’s Someone Inside Your House (2021) me Titra Shqip
Collision (2022) me Titra Shqip
Mosley (2019) me Titra Shqip
Backcountry (2014) me Titra Shqip
Blue Crush (2002) me Titra Shqip
Wild Things (1998) me Titra Shqip