Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 514 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2fcom
  • Server 3watchsb.com
Arbëria (2019) me Titra Shqip

Arbëria (2019) me Titra Shqip

Mar. 26, 2019Unknown78 Min.Not Rated
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Rrobaqepësja Aida i përket komunitetit të arbëreshëve nga i cili u krijua territori i Arbërisë, një enklavë shqiptare në Itali në kufirin midis Bazilikatës dhe Kalabrisë. Ajo që ajo përballet çdo ditë është një konflikt midis traditës dhe modernitetit, midis emancipimit dhe ruajtjes së lidhjeve të forta: në fakt, gratë përjetojnë një nostalgji të vërtetë për përkatësinë, një ndjenjë e zakonshme e kohëve moderne që paralizon të tashmen dhe sterilizon të ardhmen e shumë njerëzve që janë gjithmonë në kërkim të vazhdueshëm të vetes dhe të identitetit të tyre. Shumë larg fshatit të saj, ajo kthehet për të përkujtuar vdekjen e babait të saj. Ky do të jetë rasti në të cilin ajo do të rijetojë konfliktet me vëllain e saj Ascanio dhe do të gjejë solidaritet të ri tek mbesa e saj Lucia.

Arbëria (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Arbëria
Vlerësimi IMDb 7.1 45 vota
Vlerësimi TMDb 4.5 3 vota
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Boogie (2021) me Titra Shqip
They Call Me Jeeg (2016) me Titra Shqip
2 Gisht Mjaltë aka 2 Fingers Honey (2019) Film Shqiptar
Margin Call (2011) me Titra Shqip
Agora (2009) me Titra Shqip
First Love (2022) me Titra Shqip
Woman in Gold (2015) me Titra Shqip
Frequently Asked Questions About Time Travel (2009) me Titra Shqip
Persian Lessons (2020) me Titra Shqip
The Circle (2017) me Titra Shqip
Bota e Padukshme aka Invisible World (1987) Film Shqiptar
Casino 1995 me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit