Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 109 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1vanfem.com
Amadeus (1984) me Titra Shqip

Amadeus (1984) me Titra Shqip

Gjithçka që keni dëgjuar është e vërtetë...Sep. 19, 1984USA160 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Wolfgang Amadeus Mozart është një kompozitor i ri vjenez jashtëzakonisht i talentuar, i cili padashur gjen një rival të ashpër te Antonio Salieri i disiplinuar dhe i vendosur. Duke e indinjuar Mozartin për stilin e jetës së tij hedoniste dhe talentin e tij të pamohueshëm, Salieri shumë fetar konsumohet gradualisht nga xhelozia e tij dhe bëhet i fiksuar pas rënies së Mozartit, duke çuar në një skemë dredharake që ka pasoja të tmerrshme për të dy burrat.

Amadeus (1984) me Titra Shqip
Amadeus (1984) me Titra Shqip
Amadeus (1984) me Titra Shqip
Amadeus (1984) me Titra Shqip
Titulli origjinal Amadeus
Vlerësimi IMDb 8.4 391,959 vota
Vlerësimi TMDb 8 3,318 vota

Regjizori

Miloš Forman
Regjizori

Aktorët

F. Murray Abraham isAntonio Salieri
Antonio Salieri
Tom Hulce isWolfgang Amadeus Mozart
Wolfgang Amadeus Mozart
Elizabeth Berridge isConstanze Mozart
Constanze Mozart
Roy Dotrice isLeopold Mozart
Leopold Mozart
Simon Callow isEmanuel Schikaneder
Emanuel Schikaneder
Christine Ebersole isKaterina Cavalieri
Katerina Cavalieri
Jeffrey Jones isEmperor Joseph II
Emperor Joseph II
Barbara Bryne isMrs. Weber
Mrs. Weber
Douglas Seale isCount Arco
Count Arco
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Man on Fire (2004) me Titra Shqip
Safety 2020
Long Weekend (2009) me Titra Shqip
The Girl on the Train (2021) me Titra Shqip
Pinocchio (2022) me Titra Shqip
A Violent Man (2022) me Titra Shqip
Besa e Kuqe aka The Red Pledge (1982) Film Shqiptar
Don’t Look Back (2009) me Titra Shqip
A Christmas Story Christmas (2022) me Titra Shqip
This Is Not a War Story (2021) me Titra Shqip
Press Play (2022) me Titra Shqip
Once Fallen (2010) me Titra Shqip