Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 461 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1fcom
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip

A Quiet Place (2018) me Titra Shqip

Nëse ju dëgjojnë, ata ju gjuajnë.Apr. 03, 2018United States91 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një familje jeton një ekzistencë të izoluar në heshtje absolute, nga frika e një kërcënimi të panjohur që ndjek vetëm zërin dhe sulmon çdo zhurmë.

 

 

A Quiet Place (2018) – Për çfarë flet?

Drejtuar nga John Krasinski dhe shkruar nga i njëjti me Bryan Woods dhe Scott Beck, A Quiet Place (2018) tregon historinë e familjes Abbott, një familje me dy prindër dhe dy fëmijë të cilët janë të detyruar të lëvizin në heshtje pasi krijesa misterioze ndjekin dhe sulmojnë zhurmën e tingujve duke kërcënuar mbijetesën e tyre.

Me drejtimin e fotografisë nga Charlotte Bruus Christensen, setet nga Jeffrey Beecroft, kostumet nga Kasia Walicka Maimone dhe muzikën e kompozuar nga Marco Beltrami, A Quiet Place përzien tmerrin dhe psikologjinë që lidhet ngushtë me frikën e lidhur nga prindërit dhe rritjen e fëmijëve deri në moshën 11 vjeç ose më shumë.

“Herën e parë që lexova skenarin Woods dhe Beck, të cilin më pas e ripunova, gruaja ime (aktore Emily Blunt) sapo kishte lindur vajzën tonë të dytë dhe kaloi netët në heshtje absolute për të shmangur zgjimin e saj dhe ankthi i gjeneruar nga një mijë shqetësime të ndryshme.

Në atë fazë të të qenit prindër, ekziston një lloj nevoje fillestare për të krijuar një marrëdhënie me të sapoardhurin, kështu që edhe një britmë ose një hap i gabuar mund të jetë fatal. Heshtja për këtë arsye më çoi të marr skenarin në dorë dhe ta rishikoj atë në një prespektive horrori, duke ndjekur të gjitha rregullat e zhanrit: së pari, doja të krijoja një luftë midis zërit dhe heshtjes (dhe midis frikës dhe dashurisë) i aftë për të emocionuar, nxitur dhe përfshijnë publikun, duke i bërë ata të jetojnë një përvojë pothuajse të drejtpërdrejtë të pjesëmarrjes.

Si baba, gjithmonë kam luftuar me frikën se mos nuk jam në lartësinë e rolit, gjithmonë kam dashur që dy vajzat e mia të jenë të sigurta dhe gjithmonë kam dashur të bëj atë që është më e mira për to. Ndoshta i shtyrë nga kjo, unë menjëherë vështrova në A Quiet Place – Një lloj metafore e tmerrshme mbi kuptimin e të qenit prind, mbi nervat vazhdimisht të tensionuara dhe dëshirën për të mbrojtur pasardhësit e tu nga e pamundura, e pamundur që në film të jetë përfaqësuar nga të jetuarit pa prodhuar as edhe një tingull.

Në jetën normale, dy prindër shqetësohen për lumturinë e fëmijëve, shëndetin dhe arsimimin e tyre. Abbot-ët, nga ana tjetër, jetojnë në një botë apokaliptike ku shqetësimet janë 10,000 herë më të mëdha, ku çdo hap i gabuar mund të çojë në vdekjen e atyre që duan për shkak të pranisë së krijesave të liga.

Bota e tyre përbëhet nga tinguj të sigurt dhe tinguj të rrezikshëm, kështu që ata nuk mund të përballojnë shpërqendrimet. Situata e tyre më pas komplikohet nga fakti se vajza e tyre Regan është e shurdhër, një element që i bën komunikimet edhe më të komplikuara, të cilat janë thelbësore për një njësi familjare të përbërë nga dy fëmijë të vetmuar të detyruar të përballen me një të ardhme jashtëzakonisht të pasigurt dhe një të tretë në ardhje . Për Abbott-ët, të komunikosh do të thotë të transmetosh emocione themelore: dashuri, afeksion dhe frikë “, tha regjisori.

A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
A Quiet Place (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal A Quiet Place
Vlerësimi IMDb 7.5 431,034 vota
Vlerësimi TMDb 7.4 9,850 vota

Regjizori

Aktorët

Emily Blunt isEvelyn Abbott
Evelyn Abbott
John Krasinski isLee Abbott
Lee Abbott
Millicent Simmonds isRegan Abbott
Regan Abbott
Noah Jupe isMarcus Abbott
Marcus Abbott
Cade Woodward isBeau Abbott
Beau Abbott
Leon Russom isMan in the Woods
Man in the Woods
Rhoda Pell isOld Man's Dead Wife (uncredited)
Old Man's Dead Wife (uncredited)
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Speak No Evil (2022) me Titra Shqip
Ready Player One (2018) me Titra Shqip
Serial Killer 1 (2015) me Titra Shqip
A Broken Life (2007) me Titra Shqip
Mayday (2021) me Titra Shqip
Ma Rainey’s Black Bottom (2020) me Titra Shqip
The Whole Truth (2021) me Titra Shqip
Secret Headquarters (2022) me Titra Shqip
Prey (2019) me Titra Shqip
Valley of the Dead (2022) me Titra Shqip
Don’t Breathe 2 (2021) me Titra Shqip
American Skin (2019) me Titra Shqip

Kemi nje problem me video-player-in kryesor. Ju lutem duhet te prisni disa sekonda me gjate derisa te filloje video. Faleminderit